2019-11-16 16:30:53

Niespodzianka w Ropczycach. Błękitni pokonali Watkem Koronę Rzeszów!

Błękitni Ropczyce pokonali Watkem Koronę Rzeszów 2-0! (fot. archiwum)
Błękitni Ropczyce pokonali Watkem Koronę Rzeszów 2-0! (fot. archiwum)
Błękitni Ropczyce pokonali niespodziewanie dotychczasowego lidera rozgrywek, Watkem Koronę Rzeszów 2-0. Goście nie wykorzystali w pierwszej połowie rzutu karnego.
 
Pierwsza połowa meczu pomiędzy Błękitnymi Ropczyce a Watkem Koroną Rzeszów była wyrównana, ale to goście mieli dwie doskonałe okazje do objęcie prowadzenia. Najpierw w 19. minucie Maciej Maślany nie wykorzystał rzutu karnego.
 
Chwilę później piłkarze Andrzeja Szymańskiego wybili piłkę z lini bramkowej po strzale Mateusza Jędryasa. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0-0.
 
Dziewięć minut po zmianie stron Błękitni Ropczyce objęli prowadzenie w meczu za sprawą Łukasza Kosiby. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska nie sięgnął piłki Paweł Pawlus i Kosiba głową zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.
 
W 80. minucie Kosiba strzelił drugą bramkę w tym spotkaniu. Piłkarze z Ropczyc przeprowadzili składną akcję, którą zwieńczył Łukasz Kosiba strzałem po kótszym słupku. Więcej bramek w tym meczu nie padło. Watkem Korona Rzeszów straciła fotel lidera. 
 
Warto dodać, że w ekipie Michała Szymczaka zabrakło w tym meczu Sebastiana Kocoja, Pawła Dziedzica. Obaj nie wystąpili ze względu na chorobę. Natomiast za kartki pauzowali Tomasz Walat i Damian Karwacki.
 
1-0 Łukasz Kosiba (54)
2-0 Łukasz Kosiba (80)
 
Watkem Korona Rzeszów: 
Paweł Pawlus - Mateusz Padiasek, Sergii Syvyi, Przemysław Ferenc, Bartłomiej Gwizdała - Michał Bigus, Jaromir Skiba, Rafał Bober, Dawid Przybyło - Mateusz Jędryas, Maciej Maślany

Wyniki meczów 17. kolejki:

 

Tabela 4 ligi podkarpackiej:

 

Czytaj także

Komentarze (15)

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.