2019-11-02 18:27:35

Siarka Tarnobrzeg upokorzona w Nowym Targu. Podhale strzeliło im aż pięć goli

Siarka Tarnobrzeg (żółto-czarne stroje) uległa Podhalu w Nowym Targu aż 1-5 (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Piłkarze Siaki Tarnobrzeg nie będą miło wspominali wyjazdu na Podhale. "Siarkowcy", po bardzo słabym meczu, przegrali w Nowym Targu aż 1-5.

Drużynie aspirującej do awansu nie powinny przydażać się aż takie wpadki. Dla Siarki Tarnobrzeg była to dopiero trzecia porażka w tym sezonie, ale na pewno najbardziej dotkliwa.

Lekka przewaga Podhala Nowy Targ widoczna była od pierwszych minut, ale "Siarkowcy" długo nie dali się zaskoczyć. Dopiero w 45. minucie gola do szatni strzelił Dariusz Zapotoczny i do przerwy gospodarze prowadzii jedną bramką.

W drugiej połowie niestety przewaga nowotarżan była coraz większa. Worek z bramkami otworzył się w 57. minucie, kiedy to Damian Lepiarz strzelił swojego pierwszego z trzech zdobytych dziś goli. Dwa kolejne zdobył w ciągu zaledwie 11 minut kompletując tym samym klasycznego hat-tricka. Bohater miejscowych mógł strzelić nawet cztery bramki, ale przy jednej sędzia odgwizdał spalonego.

W 78. minucie Siarka Tarnobrzeg wywalczyła rzut karny, a chwilę później zdobyła honorowego gola. Faulowany w polu karny był Krzysztof Ropski, a skutecznym egzakutorem "jedenastki" okazał się Adrian Gębalski.

Kilka minut później "kropkę nad i" postawił Tomasz Palonek, który ustalił wynik spotkania na 5-1 dla Podhala Nowy Targ.

Już za tydzień podopieczni Grzegorza Opalińskiego zmierzą się u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska i spróbują zrehabilitować się kibicom za fatalną postawę w Nowym Targu.

1-0 Dariusz Zapotoczny (45)
2-0 Damian Lepiarz (57)
3-0 Damian Lepiarz (60)
4-0 Damian Lepiarz (68-karny)
4-1 Adrian Gębalski (79-karny)
5-1 Tomasz Palonek (81)

Podhale Nowy Targ: Szukała - Tonia, Lewiński, Mączka, Barbus, Zapotoczny (66. Hruska), Dynarek, Danilczyk, Mizia (77. Potoniec), Mrówka (66. Palonek), Lepiarz

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Kowalik, Józefiak (61. Wawrylak), Duda, Sulkowski, Fornek (46. Kargulewicz), Wiktor (50. Mróz), Kasperkiewicz, Lenartowski (61. Gębalski), Janeczko, Ropski.