2019-10-30 19:10:56

Sensacja w Totolotek Pucharze Polski! PGE Stal Mielec odprawiła z kwitkiem Pogoń Szczecin

Piłkarze Stali Mielec w świetnym stylu pokonali trzecią drużynę PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla Stali strzelali Adrian Paluchowski i Mateusz Mak.

Faworytem tego meczu była Pogoń Szczecin, która jeszcze nie tak dawno zajmowała pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy, w ostatniej kolejce Portowcy przegrali, jednak z Cracovią. Zawodnicy Stali Mielec po dwóch porażkach z drużynami z dołu tabeli, z pewnością chcieli zyskać w oczach kibiców wygrywając z wyżej notowanym rywalem.

Podopieczni Kosty Runjaicia rozpoczęli to spotkanie bez swoich największych gwiazd : Adama Buksy, Srdana Spiridonovicia, Sebastiana Kowalczyka czy Zvonimira Kozulja. Trener Dariusz Marzec desygnował do gry optymalną, jak na ten moment jedenastkę. Lepiej w mecz weszli gospodarze, bowiem w 35. minucie Krystian Getinger wyłożył piłkę jak na tacy Adrianowi Paluchowskiemu, a ten z najbliższej odległości pokonał Jakuba Bursztyna i otworzył wynik spotkania. Pogoń próbowała odpowiedzieć akcja w końcówce pierwszej połowy, ale strzał Michaila Maniasa wylądował na słupku.

Drugą połowę rozpoczęli Mielczanie od mocnego uderzenia, bo już 4 minuty po gwizdku arbitra idealną wrzutkę Grzegorza Tomasiewicza wykończył Mateusz Mak. Podopieczni Dariusza Marca wręcz palili się do gry i z każdą akcją się nakręcali.

Trener Pogonii zaczął posyłać na boisku swoje największe gwiazdy. Na boisku zameldował się Sebastian Kowalczyk i Adam Buksa, który w 72. minucie mocnym strzałem po długim słupku pokonał Damiana Primela, jednakże chorągiewka sędziego powędrowała w górę i gol nie został uznany. Obrona "Mieleckiej fortecy" się udała i biało-niebiescy zameldowali się w 1/8 Totolotek Pucharu Polski.

PGE Stal Mielec - Pogoń Szczecin 2-0 (1-0)

1-0 Adrian Paluchowski (36)
2-0 Mateusz Mak (49)

Stal Mielec: Primel - Bielak (J.Sojic) - Bodzioch - Getinger - M. Mak - B. Nowak - Olszewski - Paluchowski - Tomasiewicz (Stasik) - Urbanczyk - Żyro

Pogoń Szczecin: Bursztyn - Bartkowski - Dąbrowski - Frączczak - Guarrotxena (Kowalczyk) - Łasicki - Listkowski - Manias (Wędrychowski) - Podstawski (Buksa) - Stec - Zech