2019-10-20 18:57:47

Pewna wygrana Siarki Tarnobrzeg z Orlętami Radzyń Podlaski

(fot.archiwalna)
Siarka Tarnobrzeg pokonała w wyjazdowym meczu III ligi grupy IV Orlęta Radzyń Podlaski 2-0. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej jego połowie. Dzięki remisowi Korony II KIelce tarnobrzeżanie ponownie odrobili dwa punkty do aktualnego lidera.

Początkowe minuty należały do gospodarzy, którzy chcieli szybko zaskoczyć przyjezdnych. Z biegiem czasu jednak ataki Orląt Radzyń Podlaski słałby, a do głosu zaczęła dochodzić Siarka Tarnobrzeg, co udokumentowała w 20. minucie, kiedy rezultat otworzył Paweł Mróz.

Tuż przed przerwą na 0-2 strzelił Krzysztof Ropski, czym, jak się ostatecznie okazało, ustalił wynik spotkania. Ostatnie pół godziny goście grali w przewadze, ale nie powiększyli prowadzenia. Dzięki kompletowi punktów Siarka zbliżyła się do Korony II Kielce na 4 punkty. Obie ekipy przedziela Stal Krasnik z 24 oczkami.

0-1 Paweł Mróz 20'
0-2 Krzysztof Ropski 45'

Orlęta Radzyń Podlaski: Nowacki - Chyła, Szymala, Kursa, Ciborowski, Gałązka (81' Ilczuk), Sadowski (53' Lipiński), Kalita, Renkowski, Rycaj (60' Nowak), Syryjczyk (68' Chmielewski)

Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Głaz, Duda, Kapuściński, Sulkowski – Kasperkiewicz, Wiktor (70' Gębalski) - Lenartowski (90' Wawrylak), Mróz Fornek (81' D'Apollonio) - Ropski.