2019-10-05 20:40:28

KS Wiązownica sensacyjnie uległ Polonii Przemyśl

Podopieczni Piotra Ciska sprawili sporą niespodziankę i pokonali aktualnego lidera. Przemyska Barcelonka odskoczyła strefie spadkowej.

Polonia Przemysl bez kompleksów podeszła do spotkania z KS-em Wiązownica i już w 14. minucie prowadziła za sprawą Pawła Piątka. Ekipie prowadzonej przez Piotra Ciska wciąż było mało i gospodarze polowali na kolejne trafienia.

Dwadzieścia minut później przemyślanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, kiedy to do siatki trafił Jakub Głuszko. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do Przemyskiej Barcelonki, która zdobyła trzeciego gola rzutem na taśmę przed przerwą, a jego autorem był Jacek Broda.

Po zmianie stron lider chciał nawiązać walkę z dobrze spisującymi się gospodarzami. W 50. minucie starty zmniejszył Kacper Rop, który pokonał Artura Kuźmę. Przyjezdni od razu ruszyli do ataku, lecz przemyślanie dobrze spisywali się w obronie.

Polonia także miała swoje sytuacje w tej części gry i jedną z nich zamienili na gola. Autorem tego trafienia był Jakub Głuszko, który w 87. minucie ustalił wynik spotkania.

1-0 Paweł Piątek (14)
2-0 Jakub Głuszko (34)
3-0 Jacek Broda (45)
3-1 Kacper Rop (50)
4-1 Jakub Głuszko (87)

Polonia Przemyśl: Kuźma – Solarz, Kuźniar, P.Broda, Głuszko, Błahuciak, Kazek, Wanat, J.Broda, Piątek, Zanko

KS Wiązownica: Słysz – Fedor, Sokolenko, Szafar, Gliniak, Lorenc, Karólak, Buć, Bałanda, A.Gil, Rop

Sędziował: Jakub Kozner (Dębica)