2019-10-01 10:43:29

Rawlpug Sokół Łańcut pokonał Księżaka Łowicz na wyjeździe

Rawlplug Sokół Łańcut udanie zainaugurował pierwszoligowy sezon (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego odnieśli zwycięstwo na inaugurację pierwszoligowych rozgrywek. Łańcucianie wygrali z przewagą czternastu oczek.

Gospodarze mimo kilku ciekawych wzmocnień, słabo rozpoczęli spotkanie z Rawlplug Sokołem Łańcut, bowiem ekipa z Podkarpacia od początku dominowała na boisku. Punkty zdobywała praktycznie cała drużyna, wobec czego pierwsza kwarta zakończyła się z ośmiopunktową zaliczką.

Koszykarze Dariusza Kaszowskiego w drugiej części meczu grali jeszcze lepiej, dzięki czemu łańcucianie do przerwy z Księżakiem Łowicz wygrywali już osiemnastoma punktami. W trzeciej kwarcie goście trochę przysnęli, co postanowoli wykorzystać miejscowi, którzy zmniejszyli straty do ośmiu punktów.

Początek czwartej kwarty zrobił się dość nerwowy, bowiem Księżak miał zaledwie sześć punktów straty, lecz rozgrywający tego dnia dobre zawody Piotr Wieloch wziął sprawy w swoje ręce i w znaczący sposób pomógl wygrać ekipie z Łańcuta.

Księżak Łowicz - Rawlplug Sokół Łańcut 75-89 (18-26, 14-24, 28-18, 15-21)

Księżak Łowicz: Robak 5, Grod 16, Stopierzyński 10, Tradecki 10 (2x3), Ratajczak 6 oraz Kobus 12 (2x3), Samsonowicz 11 (2x3), Czyż 5, Świderski 0

Rawlplug Sokół Łańcut: Wieloch 21 (1x3), Kulikowski 17 (1x3), Ciechociński 15 (1x3), Pawlak 15 (3x3), Konopatzki 9 oraz Karolak 5 (1x3), Klima 4, Czerwonka 3, Szymański 0

Sędziowali: Jacek Litawa, Paweł Pacek, Mateusz Kryśko

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski