2019-09-14 20:26:34

Szalony mecz Watkem Korony Rzeszów z KS-em Wiązownica zakończony remisem

Postrzelali na Załężu (fot. Radosław Kuśmierz)
Podpieczni Michała Szymczaka stworzyli znakomite widowisko z ekipą z Wiązownicy. Kibice zobaczyli sześć bramek, a obie drużyny zdobyły po punkcie.

Mecz doskonale rozpoczął się dla piłkarzy Watkem Korony Rzeszów, którzy już w 12. minucie mogli wyjść na prowadzenie, bowiem otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Walat, jednak Arkadiusz Słysz wykorzystał jego intencję i nadal było 0-0.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 24. minucie wynik otworzył Maciej Maślany, który tym razem wykorzystał szansę z jedenestu metrów. Spotkanie było bardzo zacięte, a ponadto po za boiskiem było sporo emocji. W 33. minucie na trybuny został wyrzucony Krzysztof Romanow.

180 sekund później był już remis, a do siatki trafił Kacper Rop, który wcześniej nie trafił rzutu karnego, lecz przy dobitce był już bezbłędny. Gospodarze błyskawicznie chcieli odzyskać prowadzenie, co udało im się po pięciu minutach, gdy wychowanka ŁKS-u Łańcut pokonał Damian Karwacki.

Ostatnie słowo w tej części meczu należało jednak do ekipy prowadzonej przez Valerija Sokolenke, a konkretnie do Patryka Roga który rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Izolatorze Boguchwała. Rzeszowianin pokonał Pawła Pawlusa i do przerwy był remis.

W drugą odsłonę lepiej weszli goście, który po ponad dziesięciu minutach od wznowienia wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Karol Karólak z jedenastu metrów. Arbiter zawodów wyjątkowo często wskazywał na wapno.

Rzeszowianie nie zamierzali być jednak dłużni i po siedmiu minutach ponownie był remis, a na listę strzelców wpisał się Jaromir Skiba. Obie drużyny nadal dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść, jednak ostatecznie żadnej to się nie udało.

W ostatnich minutach spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Gliniak, lecz zbyt dużo nie dało to gospodarzom, który ostatecznie musieli zadowolić się punktem.

1-0 Maciej Maślany (24-rzut karny)
1-1 Kacper Rop (35)
2-1 Damian Karwacki (40)
2-2 Patryk Róg (45)
2-3 Karol Karólak (56-rzut karny)
3-3 Jaromir Skiba (63)