2019-09-01 20:50:34

KS Wiązownica pewnie ograł Start Pruchnik

Kacper Rop (na zdjęciu z prawej) zdobył dwa gole w meczu z beniaminkiem (fot. Natalia Styś)
Podopieczni Valerija Sokolenki bez problemów pokonali beniaminka. Honorowe trafienie pruchniczanie zanotowali w drugiej odsłonie.

Piłkarze KS-u Wiązownica nie zamierzali dawać taryfy ulgowej ekipie Startu Pruchnik i od początku ruszyli do ataku. Gospodarze dzielnie się bronili, jednak golkiper beniaminka skapitulował w 17. minucie, a do siatki trafił Kacper Rop.

26-letni rzeszowianin nie zamierzał spoczywać na laurach i do zdobycia kolejnego gola potrzebował zaledwie siedmiu minut. Przyjezdni nadal dominowali i w 34. minucie prowadzenie podwyższył Arkadiusz Gil.

Ostatnie słowo w tej części meczu należało jednak do Patryka Roga, który zdobył gola na 0-4. Zawodnicy Valerija Sokolenki na przerwę schodzili w doskonałych humorach. Po zmianie stron goście postawili na defensywę.

Podopieczni Przemysława Laska chcieli nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem i w 59. minucie Arkadiusza Słysza pokonał Dawid Gemra. Gospodarze starali się zmniejszyć rozmiary porażki, lecz ostatecznie stać ich było tylko na jedną bramkę.

Gospodarzy w samej końcówce spotkania dobił Jakub Szafar, ustalając rezultat spotkania.

0-1 Kacper Rop (17)
0-2 Kacper Rop (24)
0-3 Arkadiusz Gil (34)
0-4 Patryk Róg (39)
1-4 Dawid Gemra (59)
1-5 Jakub Szafar (90)

Start Pruchnik: Madejowski – Jabłoński, Mikłasz (46. Pilch), Bochnak (68. Tuleja), Ziętek, Jarosz (64. Jarosz), Parawa, R. Znamieńczyków, Czarniecki, Gemra, W. Znamieńczyków (75. Kubas)

KS Wiązownica: Słysz – Telega, Sokolenko, Szafan, Gliniak, Fedor (73. Bałanda), Lorenc, A. Gil, Karólak, Rop, Róg (53. Buć)

Sędziował: Grzegorz Łącz (Tarnobrzeg)