http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-09-01 08:00:00

Siarka Tarnobrzeg uległa rezerwom Korony Kielce

Krzysztof Ropski tym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali (fot. Radosław Kuśmierz)
Krzysztof Ropski tym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali (fot. Radosław Kuśmierz)
Piłkarze Grzegorza Opalińskiego przegrali po raz pierwszy w sezonie 2019/20. Tarnobrzeżanie przegrali z drugim garniturem ekstraklasowca.
 
Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Siarki Tarnobrzeg, która już w 7. minucie wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Paweł Mróz. Od tej pory to piłkarze Korony II Kielce byli stroną dominującą, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku.
 
Goście w 24. mincuie stanęli przed świetną szansą. Na bramkę Hieronima Zocha uderzał Uros Duranovic, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper Siarki. Obie drużyny w pierwszej odsłonie stwarzały sobie dużą ilość dogodnych sytuacji, lecz wynik do przerwy się nie zmienił.
 
Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla podopiecznych Sławomira Grzesika, który został tymczasowym trenerem pierwszego zespołu Korony. W 51. minucie czarnogórski pomocnik odegrał się za sytuację z pierwszej połowy i pokonał golkipera Siarki, wykorzystując podanie Daniela Dziwniela.
 
Mecz po zmianie stron był bardzo zacięty, a sędzia spotkania miał pełne ręce roboty. W 62. minucie na boisko musiała wjechać kartka, bowiem Mateusz Janeczko stracił przytomność a po chwili zmienił go Michał Fornek. W międzyczasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Dziubek.
 
Goście się tym zbytnio nie przejęli i w 72. minucie wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Ivan Jukic. Siarka chciała wyrównać, a swoich szans próbowali Adrian Gębalski czy Krzysztof Ropski, lecz nie przyniosły one oczekiwanego skutku.
 
W 83. minucie siły się wyrównany, bowiem drugą żółtą kartką został ukarany Piotr Kasperkiewicz. 180 sekund później jednak znowu Siarka grała w przewadze, a bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Ivan Jukic.
 
Końcówka spotkania nadal była bardzo zaciętym widowiskiem, zaś Korona faulami starała się zatrzymać miejscowych. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął Sebastian Duda, lecz uderzył wprost w golkipera kielczan.
 
1-0 Paweł Mróz (7)
1-1 Uros Duranović (51)
1-2 Ivan Jukic (72)
 
Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Głaz, Kapuściński, Duda, Sulkowski, Kasperkiewicz, Lenartowski (71. Gębalski), Janeczko (64. Fornek), Mróz (68. Wiktor), Kargulewicz (76. Świderski), Ropski
 
Korona II Kielce: Kukić – Bujak, Prętnik, Martinez (65. Kloc), Jopkiewicz, Dziwniel, Dziubek, Petrović (66. Piróg), Żyro (80. D. Lisowski), Jukić, Duranović (83. P. Lisowski)
 
Żółte kartki: Kasperkiewicz, Gębalski, Kargulewicz - Jopkiewicz, Dziubek, Duranovic, Lisowski
 
Czerwone kartki: Piotr Kasperkiewicz (83-druga żółta) - Michał Dziubek (63-druga żółta), Ivan Jukic
 
Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij