http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-08-28 20:25:53

Siarka Tarnobrzeg pokonała Chełmiankę Chełm. Krzysztof Ropski z hat-trickiem

Krzysztof Ropski zdobył kolejnego hat-tricka (fot. Radosław Kuśmierz)
Krzysztof Ropski zdobył kolejnego hat-tricka (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Grzegorza Opalińskiego odegrali się za sobotni remis w Puławach. Hat-tricka na swoim koncie zapisał niezawodny w tym sezonie Krzysztof Ropski.
 
Od początku spotkania to piłkarze Siarki Tarnobrzeg narzucili swój styl gry i byli stroną dominującą. Na stadionie przy Al. Niepodległości 2 pachniało golem i ten padł już w 14. mincuie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Ropski, który głową pokonał Cezarego Osucha.
 
Gospodarze po tej bramce zyskali pewność siebie, która była jednak zbyt duża, co wpływało na koncentrację tarnobrzeżan. Siarka miała problem ze stwarzaniem okazji, co chciała wykorzystać Chełmianka Chełm, jednak więcej goli do przerwy nie padło.
 
Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla piłkarzy z Lubelszczyzny, którzy w 49. minucie doprowadzili do wyrównania po strzale Pawła Wolskiego. Miejscowi szybko ruszyli do odrabiania strat, jednak ich ataki nie były aż tak konkretne.
 
Podopieczni Grzegorza Opalińskiego popełniali sporo błędów, jednak przełomowym momentem była czerwona kartka Przemysława Kwiatkowskiego i Siarka zyskała wiatru w żagle. Tarnobrzeżanie na prowadzenie wyszli w 72. minucie, a do bramki trafił Kamil Kargulewicz.
 
Siarka po chwili podwyższyła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się ponownie tego dnia Krzysztof Ropski. Emocji w tym meczu nie brakowało i w końcówce czerwoną kartkę otrzymał Norbert Myszka i Chełmianka kończyła w dziewiątkę.
 
Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Krzysztofa Ropskiego, który w samej końcówce głową pokonał Cezarego Osucha.
 
1-0 Krzysztof Ropski (14)
1-1 Paweł Wolski (49)
2-1 Kamil Kargulewicz (72)
3-1 Krzysztof Ropski (76)
4-1 Krzysztof Ropski (90)
 
Siarka Tarnobrzeg: Zoch - Głaz, Kapuściński, Duda, Sulkowski (26. Kowalik) - Lenartowski (58. Wiktor), Kasperkiewicz - Janeczko, Mróz (67. Gębalski), Kargulewicz (88. Fornek) - Ropski
 
Chełmianka Chełm: Osuch - Wołos, Uliczny, Wolski (60. Niewęgłowski), Czułowski, KwiatkowskIl, Myszka, Kwaśniewski, Niewęgłowski, Dobrzyński, Hladkyy (67. Kocoł)
 
Żółte kartki: Kargulewicz, Janeczko – Myszka, Kwiatkowski, Wołos, Kocoł
 
Czerwone kartki: Przemysław Kwiatkowski (55-druga żółta), Norbert Myszka (85-druga żółta)
 
Sędziował: Paweł Bagan (Kraków)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij