2019-08-21 23:20:00

Zwycięstwo PGE Stal Mielec nad Bruk-Bet Termalicą Nieciecza!

PGE Stal Mielec ograła na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.
PGE Stal Mielec pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2-1 w meczu 5. kolejki Fortuna 1 ligi. "Biało-niebiescy" pokonali ekipę z Niecieczy trzeci raz z rzędu i są na czwartym miejscu w Fortuna 1 lidze.

Początek meczu pomiędzy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza a PGE Stalą Mielec należał do gospodarzy, który dominowali w środku pola. Jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych.

Natomiast to goście wyszli na prowadzenie. Podopieczni Artura Skowronka świetnie rozegrali stały fragment gry, a piłkę do siatki skierował Bartosz Nowak.

Trzy minuty później mielczanie podwyższyli prowadzenie, czym wprawili w osłupienie kibiców oraz piłkarzy Bruk-Bet Termalicy. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Mak.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. To piłkarze Piotra Mandrysza kreowali grę, ale "walili głową w mur". Nic nie wychodziło gospodarzom w tym dniu.

Sygnał do ataku w 71. minucie dał Florin Purece, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych. Gospodarze wyczuli szansę, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Mielca.

0-1 Bartosz Nowak (37)
0-2 Mateusz Mak (40)
1-2 Florin Purence (71)