2019-08-17 21:06:49

Trudna sytuacja Stali Stalowa Wola. Przegrali na wyjeździe z Bytovią Bytów

Stalówka nie może być zadowolona z początku ligowego sezonu (fot. Radosław Kuśmierz)
Nie tak sympatycy zielono-czarnych wyobrażali sobie początek sezonu. Po obiecującym remisie z AEK-iem przyszło bolesne zderzenie z ligą i Stal po czterech meczach pozostaje bez wygranej.

Piłkarze Stali Stalowa Wola od początku spotkania lepiej prezentowali się na boisku i starali się uderzać na bramkę Bartosza Rynglewskiego, lecz golkiper Bytovii Bytów był czujny. Gospodarze z czasem ruszyli do ataku i 11. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Krzysztof Bąk i pokonał Łukasza Konefała.

Demony z przeszłości wróciły, a gospodarze włączyli piąty bieg i coraz częściej gościli pod bramką Stalówki i w 22. minucie do siatki trafił Norbert Hołdyn. Zielono-czarni byli w bardzo złej sytuacji i błyskawicznie chcieli zdobyć kontaktową bramkę, aby móc nawiązać jakąkolwiek walkę.

Niestety Bytovia hamowała wszelkie ofensywne zapędy Stali. W końcówce pierwszej odsłony faulowany w polu karnym był Daniel Feruga i arbiter podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany.

W drugiej odsłonie Stalówka próbowała jeszcze nawiązać walkę i w 52. minucie Filip Wójcik zmniejszył rozmiary porażki. Goście dostali wiatru w żagle, jednak niedługo po tym na 4-1 podwyższył Karol Czubak, zabijając wszelką nadzieję na dobry wynik.

Na domiar złego jeszcze w 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał Kacper Śpiewak i Stalówka do końca meczu musiała grać w osłabieniu. Przyjezdni jednak nadal starali się grać w piłkę i stwarzali sobie coraz wiecej okazji, które jednak nie znalazły drogi do siatki.

1-0 Krzysztof Bąk (11)
2-0 Norbert Hołtyn (22)
3-0 Daniel Feruga (45-rzut karny)
3-1 Filip Wójcik (53)
4-1 Karol Czubak (65)

Bytovia Bytów: Bartosz Ryngwelski - Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Michał Rutkowski - Łukasz Wasiak (56. Adrian Bielawski), Daniel Feruga, Przemysław Lech, Adrian Kwiatkowski (83. Patryk Wolski) - Norbert Hołtyn (73. Jakub Janik), Karol Czubak (73. Piotr Giel)

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Kacper Śpiewak, Michał Mistrzyk - Filip Wójcik (71. Łukasz Pietras), Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach, Michał Płonka (76. Szymon Jopek), Robert Dadok (76. Bartłomiej Ciepiela) - Łukasz Zjawiński (76. Michał Fidziukiewicz)

Żółte kartki: Rutkowski, Janik, Wolski - Konefał, Śpiewak, Pietras, Mroziński

Czerwona kartka: Kacper Śpiewak (66-druga żółta)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)