2019-08-15 20:45:18

Pogrom w święto. Błękitni Ropczyce rozbili Ekoball Stal Sanok

(fot. archiwalna)
Błękitni Ropczyce pewnie pokonali na własnym boisku Ekoball Stal Sanok 5-1. Gospodarze przez całe spotkanie dominowali na boisku, nie dając za wiele okazji przyjezdnym na rozwinięcie skrzydeł. Kapitalny mecz rozegrał Mariusz Wiktor, który skompletował hattricka.

Rezultat spotkania już w 14. minucie otworzył Szymon Majcher. Wyrównanie przyszło jednak błyskawicznie - sto dwadzieścia sekund później gola dla Ekoball Stali Sanok zdobył Damian Niemczyk. Mimo szybkiej odpowiedzi, na nic więcej gości nie było już tego dnia stać.

W 34. minucie z karnego trafił Mariusz Wiktor, który powtórzył tę sztukę jeszcze w 44. i 72. minucie, tym razem już z akcji. Dzieła zniszczenia na dziesięć minut przed końcem spotkania dopełnił Łukasz Kosiba. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale na ich drodze stawała poprzeczka.

Obie ekipy po tym spotkaniu mają na swoich kontach po trzy punkty. Błękitni Ropczyce zajmują piątą, a Ekoball Stal Sanok dziewiątą pozycję.

1-0 Szymon Majcher (14)
1-1 Damian Niemczyk (16)
2-1 Mariusz Wiktor (34)
3-1 Mariusz Wiktor (44)
4-1 Mariusz Wiktor (72)
5-1 Łukasz Kosiba (80)

Błękitni Ropczyce: Albrycht, Kmiotek, Darłak, Waszczuk, Cach (65' Świętoń), Siepierski, Kot( 53' Piwowar), Sulisz (55' Kozicki), Majcher (74' Pazdan), Majka (74' Orzech), Wiktor (74' Kosiba).

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski, Ząbkiewicz, Karol Adamiak (75' Władyka), Jaklik, Kaczmarski (60' Baran), Tabisz, Lorenc, Niemczyk, Słysz (75' Kamil Adamiak), Sieradzki (71' Femin), Sobolak (60' Zajdel).