2019-08-09 23:56:01

Ekoball Stal Sanok pokonał Legion Pilzno

Ekoball Stal Sanok wygrała na inaugurację (fot. Radosław Kuśmierz)
Poodopieczni Mateusza Ostrowskiego udanie zainaugurowali sezon i w blasku jupiterów ograli ekipę z Pilzna. Dwa gole dla sanoczan zdobył Damian Niemczyk.

Pierwsza połowa spotkania Ekoballu Stali Sanok z Legionem Pilzno była wyrównana i początkowe minuty nie bardzo mogły wskazać zwycięzcę. Sanoczanie jednak się nie poddawali i nadal szukali pierwszej bramki w nowym sezonie.

W 41. minucie po podaniu Mateusza Kuzio w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Niemczyk, ale skiskował w polu karnym, lecz jeszcze większy błąd popełniła obrona Legionu. Piłkę ponownie otrzymał pomocnik gospodarzy i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Dominika Mazura.

Bramka napędziła podopiecznych Mateusza Ostrowskiego i w drugiej połowie sanoczanie coraz śmielej sobie poczynali na boisku. Efektem była bramka ponownie Daniela Niemczyka w 65. minucie.

Więcej bramek już nie padło i to Ekoball Stal Sanok inkasuje trzy oczka na inaugurację.
1-0 Damian Niemczyk (41)
2-0 Damian Niemczyk (65)

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski - Karol Adamiak, Kaczmarski, Jaklik, Tabisz (80. Baran)- Lusiusz (35. Słysz), Lorenc, Niemczyk (80. Femin), Sieradzki (70. Kamil Adamiak) - Zajdel (65. Ząbkiewicz), Kuzio (55. Sobolak)

Legion Pilzno: Mazur - Tragarz, Florian, Cichowski, Pęcak - Bytnar (65. Ziaja), Manzo (80. Kędzior), Barycza, Stypa - Żuchowicz (65. Kępa), Wolański

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów).