2019-06-02 20:53:10

KS Wiązownica bez problemu wygrała u siebie z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Jakub Bieleń nie miał dziś dobrego dnia (fot. Natalia Styś)
Udany debiut w bramce ekipy Valerija Sokolenki zanotował Tomasz Kowalik, który zatrzymał beniaminka z Kolbuszowej Dolnej. Walka o utrzymanie zaczyna przypominać wyścig żółwi.

Piłkarze KS-u Wiązownica doskonale rozpoczęli mecz z Sokołem Kolbuszowa Dolna, bowiem już w 4. minucie Marek Soczek wykorzystał idealne podanie Arkadiusza Gila i Jakub Bieleń musiał wyciągać piłkę z siatki.

Przyjezdni nie tak wyobrażali sobie to spotkanie i szybko zrehabilitowali się oddając dwa niebezpieczne uderzenia, z którymi poradził sobie nowy nabytek klubu z Wiązownicy.

Podopieczni Valerija Sokolenki w 19. minucie po raz drugi cieszyli się z prowadzenie, a samobójcze trafienie zaliczył Andrzej Skowron

W końcówce pierwszej odsłony miejscowi mogli podwyższyć na 3-0, lecz najpierw Adrian Nowak strzelił w Jakuba Bielenia, a następnie Arkadiusz Gil strzelił niecelnie. Sokół odpowiedział na te dwie sytuacje kontaktową bramką autorstwa Mateusza Prokopa.

Radość przyjezdnych długo nie trwała, a rzutem na taśmę przed przerwą gola zdobył Arkadiusz Gil. Szybko po zmianie stron Konrad Buć podwyższył prowadzenie i miejscowi mogli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

W 63. minucie piątego gola gospodarzy zdobył Adrian Nowak po indywidualnej akcji. Rezultat spotkania ustalił w samej końcówce ustalił Krystian Stanowski.

1-0 Marek Soczek (4)
2-0 Adrian Nowak (19)
2-1 Mateusz Prokop (41)
3-1 Arkadiusz Gil (45)
4-1 Konrad Buć (48)
5-1 Andrzej Skowron (63-samobójcza)
5-1 Krystian Stanowski (90)

KS Wiązownica: Kowalik – Raba, Halejcio, Fedor, Bartnik - R. Gil, Daniel, Nowak, A. Gil, Soczek – Buć

Sokół Kolbuszowa Dolna: Bieleń – B. Karkut, P. Karkut, Więcław (55. Serwon), Parys – Dziedzic, Skowron, Maziarz (61. Adranowicz), Ilnytskyi, Korab (71. Stanowski) – Prokop