2019-05-13 16:00:00

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Stali Stalowa Wola wygrały z Unią Nowa Sarzyna [Podsumowanie 26. kolejki]

Rezerwy Stalówki (zielone stroje) nie dały szans Unii Nowa Sarzyna (fot. Radosław Kuśmierz)
W stalowowolskiej okręgówce wciąż trwa walka o awans do czwartej ligi pomiędzy rezerwami Stalówki i Siarki. Piłkarze z Nowej Dęby postrzelali z Rotundą.

Bukowa Jastkowice miała rozegrać mecz z Retmanem Ulanów. Do spotkania jednak nie doszło, bowiem piłkarze z Ulanowa nie przyjechali do Jastkowic, dzięki czemu Bukowa zainkasowała darmowe trzy oczka.

Stal Nowa Dęba wysoko wygrała z Rotundą Krzeszów. Gospodarze do przerwy wygrywali już 5-0. Dublet ustrzeł Marcin Wolan, a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Urbaniak, Arkadiusz Kotrych i Kamil Serafin. Po zmianie stron Wolan zdobył kolejną bramkę, kompletując hat-tricka. Siedem minut później gola na 7-0 zdobył Szymon Serafin. Goście honorową bramkę zdobyli w 68. minucie za sprawą Krystiana Szostaka. Miejscowi do bramki Rotundy trafili jeszcze dwa razy, a z goli cieszyli się Mariusz Nowak i Paweł Urbaniak.

Wisan Skopanie minimalnie uległ LKS-owi Brzyska Wola, a jedyną bramkę w 60. minucie zdobył Stanisław Kruk.

Stal II Stalowa Wola pokonała Unię Nowa Sarzyna. Gospodarze mieli optyczną przewagę w tym meczu, jednak do przerwy prowadzili tylko 1-0 po uderzeniu Kacpra Piotrowskiego. Kwadrans po zmianie stron podwyższył Patryk Marut z rzutu karnego, a 120 sekund później kontaktowego gola zdobył Artur Łuczak. Rezerwy Stalówki dwubramkowe prowadzenie odzyskały w 73. minucie za sprawą kolejnej bramki Maruta z jedenastu metrów. Wynik spotkania 180 sekund później ustalił Kacper Urban.

1-0 Kacper Piotrowski (32)
2-0 Patryk Marut (60-rzut karn)
2-1 Artur Łuczak (62)
3-1 Patryk Marut (73-rzut karny)
4-1 Kacper Urban (76)

Unia Nowa Sarzyna: Żuraw - Herdyna, Pieróg, Wośko, Ulwaski, Grześkiewicz (58. Błajda), Madej (68. Gnatek), Wołoch, Filip, Wiatr, Łuczak

Sędziował: Igor Samołyk (Stalowa Wola)