2019-05-11 19:15:43

Wielki mecz Sokoła Sieniawa! Podhale Nowy Targ pokonane po raz pierwszy od 28 spotkań!

(fot. archiwalna)
Sokół Sieniawa pokonał na własnym boisku Podhale Nowy Targ 2-0. Podopieczni Szymona Szydełki dokonali rzeczy, która nie udała się żadnej drużynie w rundzie wiosennej. Co więcej, gospodarze przerwali imponującą serię dwudziestu ośmiu meczów nowotarżan bez porażki!

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami - na trudnym terenie, gdzie problemy już miały zespoły z czołówki tabeli, Sokół Sieniawa ruszył z ogromnym zaangażowaniem do walki z liderem. Podhale Nowy Targ ani zamierzało jednak pozwalać miejscowym na zbyt wiele.

W 30. minucie wydawało się, że goście obejmą goście. Po faulu w polu karnym do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dawid Dynarek, ale strzelił zbyt lekko i piłkę spokojnie złapał Matthiew Korziewicz. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, co potwierdziło się 180 sekund później - po dośrodkowaniu Sebastiana Brockiego z rzutu wolnego bramkę zdobył Dominik Ochał.

Podrażnione Podhale ruszyło do ataków. Gospodarze skupili się na bronieniu korzystnego wyniku i ewentualnych kontrach, które, co należy podkreślić, przydarzały się gospodarzom bardzo często. Po jednej z nich Sokół uzyskał rzut rożny, a z niego podwyższył w 62. minucie - uczynił to konkretnie Kacper Drelich.

Goście do końca spotkania ambitnie walczyli o odrobienie straty, a gospodarze egzekwowali piłki jak najdalej od własnej bramki. Co więcej, Sokół mógł wygrać większą ilością bramek, ale na drodze stanał słupek oraz bramkarz. Wynik do końca nie uległ już jednak zmianie.

Podhale Nowy Targ doznało pierwszej od 28(!) spotkań porażki. Z 70 punktami, na ten moment, nadal piastuje pierwszą pozycję. Wszystko może jednak zmienić się po godzinie 19:00, kiedy Stal Rzeszów zagra na wyjeździe z Motorem Lublin i będzie mogła wskoczyć na pierwsze miejsce. Sokół Sieniawa z 40 punktami zajmuje siódmą pozycję.

1-0 Dominik Ochał (33)
2-0 Kacper Drelich (62)