2019-05-06 14:31:43

Klasa O Krosno: Dziesięć drużyn w walce o utrzymanie ligowego bytu [Podsumowanie 22. kolejki]

Zamczysko Odrzykoń przegrało 0-3 z OKS-em Markiewicza Krosno (fot. Kwolek Konrad)
Zamczysko Odrzykoń przegrało 0-3 z OKS-em Markiewicza Krosno (fot. Kwolek Konrad)
W czubie tabeli Klasy O Krosno bez zmian. Liderem drużyna z Targowisk, która to już w najbliższej kolejce może zapewnić sobie promocję do IV ligi podkarpackiej. O ile w czubie wszystko po starem, tak w dole "zakotłowało" się na tyle, że nawet siódme w tabeli Tempo Nienaszów musi liczyć się z widmem ligowej degradacji. 
 
Pewne zwycięstwo na stadionie w Odrzykoniu, w pojedynku z miejscowym Zamczyskiem, zanotował krośnieński OKS Markiewicza. O ile pierwsza połowa nie zachwyciła, tak w drugiej mogliśmy oglądać kwintesencję futbolu.
 
Mecz zakończył się wynikiem 0-3. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Wynik meczu, strzałem głową, otworzył Paweł Jarząb, który  nie tak dawno z powodzeniem przywdziewał trykot Karpat Krosno, występujących wówczas na trzecioligowych boiskach.
 
Druga bramka padła łupem Grzegorza Jurczaka, który wykorzystał idealnie mierzone prostopadłe podanie i z łatwością pokonał strzegącego bramki Zamczyska, Damiana Rysza. Przysłowiową kropkę nad "I" postawił Sebastian Meier, który to dobijając strzał Jurczaka, nie pozostawił najmniejszych szans bezradnemu golkiperowi gospodarzy. 
 
W kolejnym ciekawie zapowiadającym się spotkaniu, Czarni Jasło ograli na własnym stadionie Naftę Jedlicze. Mecz zakończył się wynikiem 1-0, a ekipa miejscowych zwycięstwem nad Lechem Czają i spółką, nadal zachowuje matematyczne szanse w walce o awans.
 
Na boisku w Korczynie, gdzie miejscowa Kotwica podejmowała zamykającą ligową tabele Iwonkę Iwonicz, doszło do sporej niespodzianki. Ekipa przyjezdnych, oparta w dużej mierze na zwodnikach z ogromnym bagażem doświadczeń jak chociażby Tomek Kolasiński czy Jarosław Kielar, wywiozła z Korczyny cenne 3 punkty, zachowując tym samym szanse na utrzymanie ligowego bytu. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.
 
0-1 Jarząb (53)
0-2 Jurczak (63)
0-3 Meier (85)
 
Zamczysko Odrzykoń:
Rysz - Grochmal, Bryś, Lenart, Zaremba, Urbanek, Bardzik, Bardzik, Dziadosz, Nowak D, Guzik, Głód
 
OKS Markiewicza:
Vikhot - Jarząb, Jucha, Żywiec, Honkisz, Kaczor, Ginalski M, Barzyk, Telesz, Kerdi, Jurczak

Wyniki meczów 22. kolejki:

 

Tabela klasy O Krosno:
 


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Mijał 2019-05-06 15:15:52 1 4

zamczysko spadnie i bardzo dobrze haha :)

znawca 2019-05-06 18:22:49 0 2

Nie grał w Iwonce ani Kielar ani Wacek. Pisane na pałę.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij