2019-04-08 15:06:23

Extraliga: PV System rozgromił Carlson Wagonlit Travel [Podsumowanie 12. kolejki]

W Extralidze Rzeszów "rycerze wiosny" zespół Emerytów pokonał DRUK Pingwinek 5-2, chodż na 5 minut do końca meczu był remis 2-2. W drugiej klasie rozgrywkowej czyli 1 liga Extraliga Rzeszów byliśmy świadkami pogromu Carlson Wagonlit Travevelu, a w rolę oprawcy wcielił się zespół PV System, który zaaplikował rywalom aż 10 bramek nie tracąc żadnej.

Emeryci ograli 5-2 DRUK Pingwinek. Pięć minut przed końcem to DRUK prowadził jedną bramkę, ale Emeryci doskonale zagrali w ostatnich minutach meczu. Do przerwy mieliśmy remis po bramkach Krzysztofa Głowacza i Sebastiana Starzewskiego. W drugiej połowie bramkę z rzutu karnego zdobył Maciej Decowski-Niemiec i wyprowadził DRUK na prowadzenie. Ostatnie 5 minut meczu to walka z obydwóch stron jednak "doświadczeniem" i można rzecz szczęściem w końcówce błysneli goście, w czym bardzo duża zasługa Sebastiana Starzewskiego który w sumie czterokrotnie pokonał Igora Samołyka. Graczem meczu wybrano Starszewskieg, na wyróżnienie zasłużyli Głowacz oraz Maciej Surowiec.

PV System Fotowoltaika rozgromił Carlson Wagonlit Travel 10-0. Cztery bramki zdobył Bartłomiej Wruszak. Po dwie bramki dołożyli Tomasz Gulak i Jacek Głuszek. Po jednej bramce strzelil Sebastian Stopa oraz Wojciech Zawadzki. Graczem meczu wybrano Wruszaka. CWT przez pierwsze 15 minut bezbramkowo remisowało, ale później otworzył się worek z bramkami.

W drugim meczu Extraligi Dbr Filistini pokonali IDEO.PL 3-2. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Aleks Furman, a jednego gola strzelił Jakub Jaworski. Bramki dla IDEO zdobyli Mariusz Stec oraz Wojciech Modlisz. Sytuacją tego spotkania była czerwona kartka dla Marka Wieleby, który sfaulował zawodnika wychodzącego sam na sam. Później mogło paść więcej bramek, ale znakomicie spisywali się między słupkami Jakub Pietryka i Mateusz Oczoś.

Heiro 2 Rzeszów pokonało Sc Drabiniankę 9-3.  Po trzy bramki dla Heiro zdobyli Łukasz Krawczy, Jacek Czerkowicz oraz Filip Smoleń. Natomiast dla ekipy z Drabinianki dwie bramki zdobył Mateusz Berkowicz, a jednego gola strzelił Tomasz Lech.

Kormed II wygrał z Szarotką 6-5. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Dawid Polucha i to on zgarnął tytuł piłkarza meczu. Ponadto bramki rezerw Kormedu strzelili Roman Żukowicz, Damian Cisek, Dawid Dyś. W ekipie przegranej po dwa trafienia zanotowali Tomasz Nogaj i Karol Bednarczyk. Jedną bramkę strzelił Rafał Boszkowicz.