2019-04-06 16:55:38

PGE Stal Mielec wraca do gry o Lotto Ekstraklasę. Pokonali Raków Częstochowa

PGE Stal Mielec wygrała z Rakowem Częstochowa. (fot. Stal Mielec)
PGE Stal Mielec pokonała 3-1 Raków Częstochowa i wraca do gry o wejście do Lotto Ekstraklasy.

PGE Stal Mielec już w pierwszej minucie miała okazję, aby objąć prowadzenie w meczu z Rakowem Częstochowa. Jednak strzał Krystiana Getingera obronił Michał Gliwa.

Chwilę później już piłka zatrzepotała w siatce ekipy Rakowa, a bramkę zdobył Getinger. Tym razem obrońca Stali zdobył bramkę głową.

Po pół godziny gry Sebastian Musiolik trafił w słupek. Napastnik ekipy prowadzonej przez Marka Papuszuna uderzał głową, ale obramowanie bramki uchroniło gospodarzy przed stratą gola.

Chwilę później mielczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem gola dla PGE Stali zdobył Łukasz Janoszka. Napastnik ekipy z Mielca strzelił na bramkę po wrzutce Leandro. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło i po 45 minutach było 2-0.

Po zmianie stron najlepszą okazję mieli podopieczni Artura Skowronka, ale najpierw strzał Grzegorza Tomasiewicza obronił Gliwa, a później dobitkę Janoszki.

Później mecz się wyrównał. W doliczonym czasie gry padły jeszcze dwie bramki. Po jednej dla każdej z drużyn. Dla Stali gola zdobył Denis Gojko, a dla Rakowa Andrzej Niewulis. Ostatecznie PGE Stal Mielec pokonała 3-1 drużynę lidera Fortuna 1 ligi. Tym samym mielczanie wciąż liczą się w walce o Lotto Ekstraklasę.

1-0 Krystian Getinger (5)
2-0 Łukasz Janoszka (36)
3-0 Denis Gojko (90)
3-1 Andrzej Niewulis (90)