2019-03-15 20:30:28

Ósmy remis PGE Stali Mielec. Podział punktów w meczu z GKS-em Tychy

PGE Stal Mielec zremisowała z GKS-em Tychy 1-1 w piątkowym meczu dwudziestej czwartej kolejki Fortuna I ligi. Wynik spotkania otworzyli mielczanie, ale w końcówce to gospodarze byli najbliżej zapewnienie sobie kompletu punktów.

Na prowadzenie jako pierwsi wyszli podopieczni trenera Artura Skowronka. Grzegorz Tomasiewicz wykorzystał niefrasobliwość tyskiej obrony i wyłożył piłkę Bartoszowi Nowakowi na wysokości linii bramkowej. Mieleckiemu pomocnikowi pozostało w 25. minucie jedynie trafić do pustej siatki, co też skutecznie uczynił.

GKS Tychy wyrównał pięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Łukasz Sowiej. Stoper drużyny ze śląska najwyżej wyskoczył do dobrze zagranej piłki i ucieszył zebranych na stadionie kibiców.

Oba zespoły miały swoje okazje na wywalczenie pełnej puli. Na podkreślenie zasługują zwłaszcza ostatnie minuty Tyszan, którzy kontratakowali na tyle skutecznie, że jeden ze strzałów oddanych w końcówce zatrzymał się na poprzeczce bramki Seweryna Kiełpina.

Po dopisaniu jednego punktu do ligowej tabeli PGE Stal Mielec z 41 oczkami plasuje się na jej najniższym stopniu podium. GKS Tychy z 30 punktami zajmuje dziesiątą pozycję.

0-1 Bartosz Nowak (25)
1-1  Łukasz Sołowiej (50)

GKS Tychy: Konrad Jałocha, Łukasz Sołowiej, Marcin Biernat, Łukasz Grzeszczyk, Mateusz Grzybek, Jakub Piątek, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk (63' Edgar Bernhardt), Omar Monterde, Mateusz Piątkowski, Keon Daniel

PGE Stal Mielec: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Maciej Urbańczyk (87' Marcel Gąsior), Andreja Prokić, Łukasz Janoszka (61' Sergio Mendiguchia), Josip Sojlić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (88' Denis Gojko), Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Jonathan De Amo Perez