2019-03-02 17:18:50

Rozwój Katowice - Siarka Tarnobrzeg 6-0

Piłkarze Rozwoju (białe stroje) zdemolowali Siarkę (fot. Radosław Kuśmierz)
Niemiłą niespodziankę swoim kibicowm zrobiła drużyna Siarki Tarnobrzeg, Podopieczni Włodzimierza Gąsiora ulegli miejscowemu Rozwojowi aż 6-0.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg fatalnie weszli w mecz i już w 3. minucie przegrywali 1-0 po świetnym uderzeniu Oliviera Lazara. Od tej pory tarnobrzeżanie starali się odrabiać straty, jednak zawodnicy Rozwoju Katowice skutecznie odpierali ataki.

W 16. minucie idealną okazję miał Adrian Gębalski, ale uderzył ponad poprzeczką. Minutę później Jakub Głaz dopuścił się błędu i faulował Damiana Niedojada. Było to w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Kamil Łączka i pewnie wykorzystał szansę.

Po kilku minutach mogło być już 3-0 dla miejscowych, a Kamil Łączka mógł mieć dublet jednak Bartosz Kieliszek wybronił, zaś dobitka lepiarza powędrowała nad bramką. Siarka nie poddawała się i dążyła do zdobycia kontaktowej bramki, jednak zamiast tego w 37. minucie to gospodarze cieszyli się z gola. Rozwój zdecydował się na kontrę i pod bramką świetnie zachował się Sławomir Musiolik

Siarka w końcówce otrzymała jeszcze jedną sztukę, a Konrad Andrzejczak pokonał golkipera gości. Szybko po zmianie stron Rozwój podwyższył prowadzenie, a z bramki po raz kolejny cieszył się po raz kolejny Sławomir Musiolik.

W drugiej odsłonie Siarka chciała strzelić chociaż honorową bramkę, jednak piłkarze gospodarzy nie pozwolili im tego dokonać. Rozwój ostateczny cios zadał w samej końcówce. W polu karnym był faulowany był Bartosz Baranowicz i sędzia podyktował drugą jedenastkę. Do piłki podszedł Kamil Łączek i ustalił wynik na 6-0.

Rozwój Katowice - Siarka Tarnobrzeg 6-0 (4-0)

1-0 Olivier Lazar (3)
2-0 Kamil Łączek (18-rzut karny)
3-0 Sławomir Musiolik (37)
4-0 Konrad Andrzejczak (45)
5-0 Sławomir Musiolik (53)
6-0 Kamil Łączek (90-rzut karny)

Rozwój Katowice: Neugebauer – Lepiarz, Łączek, Niedojad (66. Gembicki), Płonka (76. Kurowski), Lazar, Kowalski, Kuliński, Andrzejczak (80. Baranowicz), Musiolik (58. Olszewski), Mońka

Siarka Tarnobrzeg: Kieliszek – Bierzalo, Duda, Wełnicki, Głaz (58. Woźniak), Drobot (40. Ropski), Galara (38. Płatek), Radulj (46. Janeczko), Sitek, Wodecki, Gębalski