2018-11-03 17:50:00

Stal Mielec znów zwycięska! Ograli Stomil Olsztyn

Stal Mielec pokonała Stomil Olsztyn 4-0 w 17. kolejce Fortuna 1 ligi. Dominacja Stali nie podlegała dyskusji i czterobramkowe zwycięstwo to najniższy wymiar kary dla ekipy z Olsztyna.

Spotkanie Stali Mielec ze Stomilem Olsztyn ropoczęło się bardzo spokojnie. Dopiero po kwadransie gry tempo przyśpiesyli gospodarze. Najpierw w polu karnym Stomilu padł Andrija Prokić, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Chwilę później Martin Dobrotka strzałem głową skierował piłkę minimalnie obok słupka bramki Piotra Skiby.

Stal Mielec nie ustawała w atakach i w końcu piłka wpadła do siatki. W 36. minucie Bartosz Nowak dopadł do piłki dwadzieścia pięć metrów ob bramki przeciwnika. Przebiegł kilka metrów i płaskim strzałem po ziemi pokonał golkipera przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą doskonałą sytuacje zmarnował Prokić, który od połowy boiska biegł sam na bramkarza Stomilu. Jednak napastnik Stali zmarnował tę doskonałą sytuację i do przerwy gospodarze prowadzili 1-0.

Stal Mielec rozstrzygnęła losy pojedynku w pierwszym kwadransie po przerwie. Najpierw Andrija Procić w 53. minucie zdobył bramkę na 2-0. Następnie w 60. minucie po akcji Jospia Solica groźnie uderzył Grzegorz Kuświk, jednak jego strzał fenomenalnie obronił Skiba. Jednak przy dobitce Łukasza Wrońskiego był bezradny.

Stal nie ustawał w atakach, ale albo piłkarze Artura Skowronka nie trafiali w bramkę albo znakomicie bronił Piotr Skiba. Ostatni cios "Biało-niebiescy" zadali w 81. minucie meczu. Wynik spotkania na 4-0 ustalił wprowadzony po przerwie Kacper Sadłocha.

1-0 Bartosz Nowak (36)
2-0 Andrija Prokić (53)
3-0 Łukasz Wroński (61)
4-0 Kacper Sadłocha (81)