2018-10-20 22:13:00

Wspaniały comeback Resovii. Wyjazdowa wygrana z Olimpią Grudziądz

Piłkarze Resovii przegrywali w Grudziądzu już 0-2, ale zdołali się podnieść i ostatecznie w świetnym stylu pokonali miejscową Olimpię 4-3.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie spotkania po trafieniu Aghwana Papikjana. Niespełna 10 minut później na 2-0 podwyższył Robert Hirsz skutecznie wykorzystując rzut karny i wydawało się, że Resovia już się nie pozbiera.

Na szczęście dla gości jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Bartłomiej Buczek i po zmianie stron wszystko zaczęło się od początku.

Wyrównanie przyszło bardzo szybko. Już w 50. minucie bramkę na 2-2 strzelił Szymon Kaliniec, a kwadrans później "Pasiaki" po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie - za sprawą Bartka Buczka, który trafił do siatki z linii jedenastu metrów.

Na 4-2 podwyższył kilka minut później wprowadzony niedługo wcześniej Paweł Hass i wiadomo było, że Resovia tego zwycięstwa już nie wypuści.

W samej końcówce jeszcze kontaktowego gola dla Olimpii Grudziądz zdobył Marcin Kaczmarek, ale trzy punkty i tak pojechały do Rzeszowa.

1-0 Aghwan Papikjan (17)
2-0 Robert Hirsz (26-karny)
2-1 Bartłomiej Buczek (38)
2-2 Szymon Kaliniec (50)
2-3 Bartłomiej Buczek (75-karny)
2-4 Paweł Hass (78)
3-4 Marcin Kaczmarek (90)

Olimpia Grudziądz: Wojciech Muzyk - Damian Ciechanowski, Donatas Nakrosius, Piotr Witasik, Ariel Wawszczyk (79. Mateusz Marzec), Marcin Kaczmarek, Marcin Poręba (71. Kacper Skibicki), Robert Ziętarski, Przemysław Kita, Aghwan Papikjan, Robert Hirsz (65. Bartosz Śmietanko).

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Konrad Domoń, Mateusz Kantor, Kamil Antonik (90. Szymon Feret), Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec (90. Mirosław Kmiotek), Michał Ogrodnik (88. Radosław Adamski), Przemysław Pyrdek (73. Paweł Hass), Bartłomiej Buczek.