2018-10-05 22:41:00

Stal Mielec zaledwie zremisowała z Odrą Opole. To już ósmy mecz bez zwycięstwa biało-niebieskich

Podobne tematy 1 liga Stal Mielec Odra Opole
Trwa czarna seria Stali Mielec. Już od ośmiu meczów nie mogą wygrać meczu.
Stal Mielec w ósmym kolejnym meczu nie potrafi odnieść zwycięstwa. Tym razem podopieczni Artura Skowronka zremisowali z Odrą Opole 1-1. Mecz ten zainaugurował trzynastą serię gier Fortuna 1 ligi.

Stal Mielec dominowała w meczu z Odrą Opole, ale ataki podopiecznych Artura Skowronka wzorem poprzednich meczów przy ul. Solskiego 1 nie mogły znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Po czterdziestu pięciu minutach gry było 0-0.

Po zmianie stron gospodarze nie ustawali w atakach, ale do 77. minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jednak na początku ostatniego kwadransa faulowany w polu karnym Odry był Grzegorz Kuświk. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Grzegorz Tomasiewicz i zdobył upragnioną bramkę dla Stali Mielec.

Kilka minut później bardzo kontrowersyjna sytuacja z udziałem Marcela Gąsiora, który przerwał lot piłki ręką. Ta prawdopodobnie trafiła by do jednego z napastników Odry wychodzącego sam na sam. Wydawało się, że obrońca Stali powinien objerzeć czerwoną kartkę, ale sędzia wyciągnął zaledwie żółty kartonik.

Chwilę później w doskonałem sytuacji znalazł się Mateusz Czyżycki, ale dwukrotnie nie trafił do siatki w niesamowitej sytacji. Jego dwa strzały zostały zablokowane przez obrońców Stali. Zaledwie minutę później Tomas Mikinić zdobył bramkę wyrównującą.

Od tej pory obraz meczu zmienił się całkowicie i to goście mieli okazję, aby odnieść zwycięstwo. Ivan Martin trafił w słupek bramki Stali Mielec, a chwilę później Seweryn Kiełpin popisał się kapitalną interwencją i więcej bramek w tym mecu nie padło.

1-0 Grzegorz Tomasiewicz (77)
1-1 Tomas Mikinić (87)