2017-11-28 09:11:24

sparing: Izolator Boguchwała minimalnie lepszy od Strugu Tyczyn

Obie drużyny zakończyły już rundę jesienną, ale jeszcze nie ogłosiły przerwy zimowej. Izolator okazał się minimalnie lepszy od zajmującego czwarte miejsce w klasie okręgowej Rzeszów - Strugu Tyczyn i wygrał 2-1 (1-1).

Gospodarze wystąpili w bardzo odmłodzonym składzie. Pojawiało się kilku zawodników, którzy są wypożyczeni, był także jeden testowany gracz. Drużyna Strugu mimo kilku roszad w sładzie poprzeczkę zawiesiła bardzo wysoko.

Już na samym początku spotkania gospodarze popełnili błąd w obronie i faulowali jednego z zawodników gości. Jedenastkę pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Łukasz Janik.

Izolator odpowiedział tuż przed przerwą. Indywidalną akcję Kamila Puca wykończył Szymon Ziarnik, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Druga połowa zaczęłą się podobnie do pierwszej. To Strug przejął inicjatywę. W doskonałej sytuacji w bramkę nie trafił Gerard Gajdek.

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też było i w tym przypadku.Druga bramka dla Izolatora padła niemal po takiej samej akcji jak pierwsza. Ponownie szarżowal Puc, ponownie piłkę z najbiższej odległości do bramki wbił Ziarnik.

Pod koniec spotkania drużyna Strugu miała doskonałą okazję aby wyrównać wynik. Gajdek jednak znów pudłował.

To nie koniec sparignów tych drużyn. Strug w środę rozegra grę kontrolną z Resovią, natomiast Izolator w sobotę zagra ze Strumykiem Malawa.

Izolator Boguchwała - Strug Tyczyn 2:1 (1:1)
Bramki: Ziarnik 2 - Janik

Izolator Boguchwała: Ziobro - J. Wilk, Lusiusz, Skała, K. Wilk - Puc, Dobrzański, Domin, Mika, Zawodnik Testowany - Ziarnik

Strug Tyczyn: Rajzer - Pączek, Nowiński, Janik, Pawlik, B. Zawadzki, Wrona, Rzońca, Stanio, Pikiel, Ferenc

Na zmiany w drużynie gości wchodzili: W. Zawadzki, Malak, Banaś, Gajdek, Zawodnik Testowany

Widzów: 20 (w tym 10 z Tyczyna).