2017-09-09 20:00:50

Michał Janota dał trzy pukty Stali Mielec. Wyjazdowa wygrana z Rakowem Częstochowa

Stal Mielec wygrała z Rakowem Częstochowa 2-1 w wyjazdowym pojedynku 1 ligi. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Michał Janota.

Piłkarze Stali Mielec odnieśli bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo z beniaminkiem z Częstochowy.

Piewszy gol dla mielczan padł tuż przed przerwą. Ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Gancarczyk i po pierwszych 45 minutach podkarpacki zespół prowadził 1-0.

Zawodnicy Rakowa Częstochowa doprowadzili do wyrównania kilka minut po zmiane stron. Po centrze z rzutu rożnego piłką w siatce Radosława Majeckiego umieścił Tomas Petrasek.

Wynik remisowy utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. Dopiero w 92. minucie efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Janota zapewniając Stal Mielec trzy punkty.

0-1 Mateusz Gancarczyk (45)
1-1 Tomas Petrasek (49)
1-2 Michał Janota (90+2)

Raków Częstochowa: Mateusz Lis - Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Przemysław Oziębała, Rafał Figiel, Krystian Wójcik, Tomasz Wróbel (79. Karol Mondek), Aghwan Papikjan (72. Adam Czerkas), Piotr Malinowski, Jose Embalo (59. Jakub Łabojko).

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk (82. Tomasz Swędrowski), Krzysztof Kiercz, Rafał Grodzicki, Leandro, Łukasz Wroński (75. Przemysław Lech), Piotr Marciniec, Michał Janota, Mateusz Cholewiak, Krystian Getinger, Dejan Dermanović (65. Maksymilian Banaszewski).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki: Oziębała, Góra - Grodzicki.