2017-06-24 18:41:32

Dariusz Jęczkowski w Beniaminku Krosno: "Uwielbiam wyzwania"

Na zdjęciu Dariusz Jęczowski (fot. beniaminek.org)
Na zdjęciu Dariusz Jęczowski (fot. beniaminek.org)
Dariusz Jęczkowski, były trener juniorów starszych Resovii, został koordynatorem ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.
 
Dariusz Jęczkowski w roli trenera pracował w ostatnim czasie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia. Z drużyną juniorów starszych awansował do Centralnej Ligi Juniorów i ją tam utrzymał.
 
Wcześniej był w sztabie pierwsze drużyny, a przez jakiś czas sam pełnił funkcję pierwszego trenera. Był również drugim trenerem w Karpatach Krosno.
 
W przeszłości także prowadził z sukcesami kadry Podkarpackiego ZPN. W grudniu był jednym z organizatorów Beniaminek Conference podczas turnieju „PROFBUD Cup”. Odbył wiele staży trenerskich m.in. w Benfice Lizbona.
 
- Uwielbiam wyzwania - przyznał Dariusz Jęczkowski. - Prawie dziesięć lat spędziłem na ławce trenerskiej pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Objęcia funkcji koordynatora ds. szkolenia w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno jest dla mnie znakomitą okazją do tego, aby moje doświadczenie i wiedzę przekuć w strukturę szkolenia jednej z najprężniej rozwijającej się akademii piłkarskich w Polsce.
 
Od sezonu 2017/2018 Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno posiadać ma swoją strukturę szkoleni. - Będzie ona realizowana przez cały sztab szkoleniowy w oparciu o wartości człowieka oraz najważniejsze cechy osobowe - dodał Dariusz Jęczowski.
 
- Beniaminek Krosno ma swoje DNA. To DNA zostanie teraz uformowane, sprecyzowane i poddane realizacji w procesie szkolenia już od najmłodszych grup wiekowych. Moją rolą będzie ewaluacja i nadzór nad realizacją procesu szkolenia w oparciu o strukturę szkolenia Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. 

Czytaj także

Komentarze (9)

Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.