2016-06-20 11:48:33

Klasa O Jarosław. Błękitni Grzęska ostatnim spadkowiczem

Błękitni Grzęśka w biało-niebieskich strojach (fot. Natalia Styś / archiwum)
Zawodnicy Błękitnych Grzęska żegnają się z rozgrywkami jarosławskiej okręgówki. Do utrzymania zabrakło zaledwie dwóch minut...

Walka o bezpieczną 11. pozycję w tabeli klasy O Jarosław trwała do ostatniej kolejki. Pogoń-Sokół Lubaczów wygrał w Makowisku, Promyk Urzejowice przegrał u siebie z Santosem Piwoda. W takim układzie Błękitnym Grzęska wystarczyło zdobyć punkt w Grochowcach i wtedy do niżej ligi spadałby Promyk.

Błękitni w wyjazdowym z Motorem Grochowce meczu wygrywali 2-1 i 3-2, ale ostatecznie przegrali 3-4. Gola, który zdecydował o spadku Błękitnych Grzęska zdobył Kamil Folwarski na zaledwie 2 minuty przed końcem spotkania.

MOTOR GROCHOWCE - BŁĘKITNI GRZĘSKA 4-2 (2-2)

4-3 Kamil Folwarski (88)

Motor Grochowce: Wilczyński - Cichocki, Wiątek, Pałys, Jabłoński, Furtyk, Wach, Buksa, Swatyj, Folwarski, Domin (55. Strzałkowski).

Błękitni Grzęska: Rojek - Lasek, Maj, Kyciński, Krupa, Domka, Jędryka, Harpula, Majcher (86. Lewandowski), Solarz, Pieniążek.

Sędziował: Piotr Krzych (Lubaczów). Żółte kartki: Pałys, Folwarski. Widzów: 100.