2014-10-12 14:43:12

Izolator Boguchwała pokonał Sokoła Sieniawa. "IzoArena" wreszcie odczarowana

Piłkarze Izolatora Boguchwała w końcu odczarowali "IzoArene" i wygrali z Sokołem Sieniawa 3-1 (3-0).

Podopieczni Grzegorza Opalińskiego, w co trudno uwierzyć, po raz pierwszy w sezonie wygrali na swoim terenie. Niegdyś niezdobyta IzoArena jest bowiem w tym sezonie bardzo gościnna dla swoich przeciwników.

Szczególnie w pierwszej części spotkania Izolator Boguchwała zagrał bardzo dobre spotkanie, druga połowa była już bardziej wyrównana, zawodnikom jakby brakowało sił. Ostatecznie, to drużyna z Boguchwały okazała się być lepsza, a na pewno skuteczniejsza od swoich przeciwników z Sieniawy.

W pierwszej części spotkania sygnał do ataku dał Łukasz Wójcik, 17-letni wychowanek Izolatora, który w 13. minucie przepięknym technicznym strzałem, w samo okienko bramki, dał prowadzenie gospodarzom. W tym monencie Sokół bardzo mocno przycisnął i rzucił wszystkie siły do ataku, oblężenie trwało około 10 minut.

Zawodnicy gospodarzy przetrwali i zaczęli "grać swoje". Raz po raz atakowali bramkę Sokoła. W 26. minucie przewagę biało-zielonych udukomentował Krzysztof Szymański, który to skorzystał z zamieszania w polu karnym i wpakował piłkę do bramki Sokoła.

Wydawać by się mogło, że zawodnicy Izolatora od tego momentu bedą bronić wyniku, lecz nic bardziej mylnego. Izolator zmotywowany dwiema bramkami nie ustawał w atakach, oczywiście goście kontrowali, ale klarownej sytuacji sobie nie stworzyli.

Najgroźniej było w 40. minucie, kiedy to po rzucie rożnym główkował Łukasz Bursztyka, piłka jednak mineła bramkę gospodarzy. Ciagły napór Izolatora trwał. W 45. minucie "kropke nad i" postawił Michał Bereś, który dostał bardzo dobre prostopadłe podanie od Tyburczego i z obrońcą na plecach pokonał Piotra Kukulskiego.

Druga połowa, była już bardziej wyrównana, Sokół grał, Izolatora kontrował. Kilka groźnych akcji wypracowała sobie zarówno jedna, jak i druga drużyna. Bramka padła tylko jedna. W 83. minucie rzut wolny wykorzystał Damian Skała, który mocnym, mierzonym strzałem pokonał Dawida Kaszubę. Do końca spotkania już nic się nie zmieniło. Izolator zdobył bardzo ważne 3 punkty, tym samym odskoczył nieco od strefy spadkowej.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - SOKÓŁ SIENIAWA 3-1 (3-0)

1-0 Ł. Wójcik (13)
2-0 Szymański (26)
3-0 Bereś (45)
3-1 Skała (83)

Izolator Boguchwała: Kaszuba - Brogowski, Dąbek, Dziedzic, Kardyś, Cupryś, Skiba, Bereś (90. Pokrywka), Szymański (76. Ćwikła), Ł. Wójcik (64. Sitek), Tyburczy (70. Rzeźnik)

Sokół Sieniawa: Kukulski - Siwyj, Skała, S. Padiasek, M. Padiasek, Dziekan, Hass (46. Adamczyk), Bigas, Wilusz, Małyk (81. Stefan), Bursztyka

Sędziowali: Michał Ziemba oraz Marek Cyrek i Marcin Grzyb (Rzeszów). Żółte kartki: Brogowski - Hass, Padiasek. Widzów: 300