2014-05-21 20:35:26

Stal Rzeszów przegrała przy Hetmańskiej. Biało-niebiescy znów w strefie spadkowej

Stal Rzeszów przegrała z Olimpią Zambrów na własnym stadionie 0-3 mocno komplikując sobie walkę o utrzymanie w 2 lidze wschodniej.

Rzeszowianie stracili bramkę już w 3. minucie. Po wrzutce w pole karne piłkę głową do bramki gospodarzy skierował Kamil Zapolnik.

Stalowcy próbowali wyrównać, stwarzali sobie okazje strzeleckie jednak sam Łukasz Jamróz w pierwszych 45 minutach zmarnował dwie dogodne okazje. Innym razem piłka przeszła wzdłuż bramki Piotra Czaplińskiego - wystarczyło dołożyć nogę.

Początek drugiej połowy to ponownie dobra sytuacja Jamroza, jednak piłka po jego strzale przeszła wysoko nad bramką. Na dobrą sprawę na tym Stal zakończyła ataki na bramkę Olimpii.

Goście natomiast strzelali kolejne bramki. Na 2-0 podwyższył ponownie Zapolnik. Już za moment strzelec dwóch goli wraz z Michałem Poduchem wyszli na Miłosza Lewandowskiego, jednak piłka po strzale tego pierwszego przeszła minimalnie obok bramki.

Olimpia dobiła Stal w 86. minucie. Dominik Bednarczyk sprokurował rzut karny, po którym otrzymał czerwoną kartkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Poduch i goście mogli być już pewni wygranej.

STAL RZESZÓW - OLIMPIA ZAMBRÓW 0-3 (0-1)
0-1 Zapolnik (3)
0-2 Zapolnik (67)
0-3 Poduch (87-karny)

Stal Rzeszów: Lewandowski - Konrad Hus (28. Krzysztof Hus), Baran, Bednarczyk, Drelich (68. Więcek), Lisiecki, Jędryas (58. Brocki), Lisańczuk, Maślany, Jamróz (60. Kaźmierowski), Prędota.

Olimpia Zambrów: Czapliński - Sobótka, Piłatowski, Gogol, Darda, Hryszko (79. Jastrzębski), Kosiński, Grzybowski (75. Poduch), Steć (90. Olszewski), Kuczałek (90. Mleczek), Zapolnik.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki:  Krzysztof Hus - Grzybowski, Darda. Czerwona kartka: Bednarczyk (86, faul w polu karnym). Widzów: 600

źródło: polskieligi.net / własne (toom) / stalrzeszow.pl