2014-04-05 20:59:20

Derby dla Krosna. Karpaty ograły Stal Sanok

Piłkarze Karpat Krosno wygrali w derbowym pojedynku w Sanoku 2-0. Obydwa gole zdobył Marek Fundakowski.

Od początku widoczna była lekka przewaga Karpat Krosno. Goście udokumentowali ją dość szybko, bo już w 19. minucie, kiedy to po podaniu Bartosza Madeji sytuację sam na sam wykorzystał Marek Fundakowski.

W pierwszej połowie doskonałych sytuacji dla Karpat nie wykorzystali Bartłomiej Buczek i Artur Wierdak. Piłkarze Stali Sanok odpowiedziali ładnym uderzeniem z 25 metrów, po którym piłka po poprzeczce wyszła na aut bramkowy.

Po przerwie zaznaczyła się lekka przewaga Stali Sanok, która dążyła do wyrównania. Wiele jednak z tego nie wynikało. Krośnianie grali mądrze w obronie i nie dopuszczali do groźnych sytuacji.

W 63. minucie po zamieszaniu podbramkowym Marek Fundakowski plasowanym strzałem zdobył drugą bramkę, która rozstrzygnęła losy spotkania.

Po meczu miał też miejsce nieprzyjemny incydent. Zdegustowani wynikiem szalikowcy Stali Sanok rzucili kilka plastikowych i jedną szklaną butelkę w stronę schodzących do szatni piłkarzy Karpat.

0-1 Fundakowski (19)
0-2 Fundakowski (64)

Stal Sanok: Krzanowski - Jaklik (62. Wójcik), Suhotski, Łuczka, Kokoć, Karol Adamiak, Lorenc, Faka (72. Sobolak), Ząbkiewicz, Szałamaj (62. Kuzio), Szwets

Karpaty Krosno: Hajduk - Kapuściński, Chmielowski, Zych, Telesz, Wierdak (78. Honkisz), Madeja (87. Jęczkowski), Popielarz (86. Kasza), Walaszczyk, Fundakowski (84. Kasperkowicz), Buczek

Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Żółte kartki: Chmielowski, Buczek, Hajduk - Łuczka, Kokoć . Widzów: 1000 (w tym 250 z Krosna)

źródło: własne / polskieligi.net