https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2019-2020/188321-CWKS-Resovia-Rzeszow-KP-Blekitni-Stargard-23-kolejka.htm

2010-06-10 19:06:32

Dziesięciu zawodników opuszcza Resovie

Podczas dzisiejszego zebrania zarządu CWKS "Resovia" Rzeszów, podjęto uchwałę na mocy której klub rozwiązał umowy z dziesięcioma zawodnikami. Od prowadzenia pierwszej drużyny zostanie odsunięty Mirosław Hajdo.

Adrian Bergier, Piotr Chlipała, Marek Kusiak, Damian Łanucha, Artur Minasjan, Łukasz Morawski, Jarosław Piątkowski, Mateusz Siedlarz, Waldemar Sotnicki i Rafał Turczyn- to zawodnicy których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w barwach rzeszowskiego drugoligowca.

O rozwiązanie umów z klubem wnioskowało 20 zawodników po tym, jak trzech z nich zostało spoliczkowanych po zremisowanym meczu z Concordią Piotrków Trybunalski. Działacze przychylili się do prośby w stosunku do dziesięcu wymienionych piłkarzy.

Zmiany dotyczą również sztabu szkoleniowego "Pasiaków". Mirosław Hajdo wraz ze swoimi współpracownikami Józefem Stefanikiem i Mariuszem Stawarzem otrzymali propozycję w postaci prowadzenia drugiej drużyny Resovii oraz drużyn młodzieżowych.

Prasa wśród następców Hajdy wymienia kilka nazwisk, m.in Władysława Łacha, Janusza Białka, Włodzimierza Gąsiora, Tomasza Tułacza. Jak podaje dziennik Nowiny, dwaj pierwsi zaprzeczyli, by otrzymali oferty z Rzeszowa, trzeci miał odrzucić propozycję, natomiast Tułacz ani nie zaprzeczał, ani nie potwierdzał.

Najważniejszym kandydatem na stanowiska nowego opiekuna drużyny Resovii jest, wg Nowin, Mirosław Copjak pracujący ostatnio w Ruchu Wysokie Mazowieckie. Czeski szkoleniowiec odszedł po zakończeniu sezonu z drużyny "Mlecznych", co zapowiadał już przed sezonem (w przypadku braku awansu do I ligi).

Zarząd podjął również uchwałę o powiększeniu składu kadry drużyny do 32 osób. Do szerokiej kadry dołączeni zostali: Mariusz Cichosz, Piotr Codello, Piotr Marynowski, Mateusz Szyszko, Jakub Warchoł z drużyny rezerw oraz juniorzy: Radosław Adamski, Sebastian Fedan, Paweł Ślęzak, Michał Superson.

źródło: Resovia / Nowiny / własne

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

rzemieślnik 2010-06-11 13:11:37 0 0

A Wiktor gwiazda to gdzie

Gość 2010-06-12 22:38:08 0 0

Na Wiktora szkoda pieniądze wydawac

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem