2024-05-10 22:27:00

Stal Stalowa Wola pokonała Skrę Częstochowa

Po remisowej pierwszej połowie, piłkarze Stali Stalowej Woli w cztery minuty zdobyli dwa gole, dzięki czemu wypunktowali walczącą o utrzymanie Skrę Częstochowa.

Dobre otwarcie zaliczyli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. Hutnicy dłużej utrzymywali się przy piłce i szukali Kacpra Chełmeckiego. Napastnik Stali wygrał kilka pojedynków, ale nie przeniosło się to na konkretne sytuacje bramkowe.

Damian Urban otworzył wynik meczu

Przewaga gospodarzy przyniosła efekt w 14. minucie. Podanie Damiana Urbana przecięło pole karne Skry, odbiło się od bramkarza i wpadło do siatki.

Po straconym golu częstochowianie ruszyli do odrabiania strat, co zaowocowało rzutami rożnymi, lecz dobrze spisywała się obrona "Stalówki". W 18. minucie niecelny strzał oddał Tobiasz Kubik, w odpowiedzi Paweł Zaucha dograł do Sebastiana Strózika, ten obrócił się z obrońcą na plecach, lecz uderzył tuż obok słupka.

Częstochowianie podkręcili tempo, ale dobrze spisywała się stalowowolska obrona, jak choćby w 24. minucie gdy interweniował Jakub Kowalski. Minęło pół godziny i futbolówkę przed polem karnym trafiła do Oliviera Sukiennickiego, jego próba nieznacznie minęła słupek.

Miejscowi stracili gola, gdy grali w osłabieniu

Rywalizacja została przerwana na kilka chwil w 37. minucie. Damian Oko ucierpiał po zderzeniu z Maciejem Masem i na moment miejscowi grali w "dziesiątkę".

Ten krótki okres gry w przewadze wykorzystali zawodnicy Konrada Geregi. W polu karnym znalazł się Mas i efektowym strzałem z lewej nogi pokonał Mikołaja Smyłka. Tuż przed zmianą stron na listę strzelców mógł się wpisać Łukasz Furtak, lecz nie zdołał zamknąć dośrodkowania z prawej strony boiska i do przerwy było remisowo.

Po rozpoczęciu drugiej odsłony świetną sytuację miał Strózik, który wpadł w pole karne Skry, lecz nie trafił czysto w piłkę i grę wznowił Jakub Rajczykowski. Następnie uderzali Chełmecki i Zaucha, ich strzały były niecelne, bądź nie stanowiły problemu dla golkipera gości.

240 sekund wstrząsnęło Skrą

Wysiłek "Stalówki" został nagrodzony w w 64. minucie. W polu karnym Skry działy się dantejskie sceny, futbolówka trafiła w słupek a następnie w poprzeczkę, aż dopadł do niej Chełmecki i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po chwili było już 3-1, Jakub Górski dograł do Zauchy a ten pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Dwubramkowa przewaga sprawiła, że "zielono-czarni" cofnęli się i czyhali na kontry. Gospodarzom trzeba oddać, że skutecznie się bronili, przyjezdni poza uderzeniem Pawła Kołodziejczyka z 81. minuty nie mieli wiele do powiedzenia. Stalowowolanie mieli jeszcze szansę, gdy prawą stroną szarżował Maciej Wojtak, trafił jednak prosto w ręce bramkarza i na tym emocje się skończyły. Po chwili Karol Wójcik zagwizdał po raz ostatni i Hutnicy mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.

1-0 Damian Urban (14)
1-1 Maciej Mas (41)
2-1 Kacper Chełmecki (64)
3-1 Patryk Zaucha (68)

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek- Łukasz Furtak, Łukasz Soszyński, Adam Imiela (59. Jakub Górski), Sebastian Strózik, Olivier Sukiennicki (85. Michał Mydlarz), Damian Urban, Patryk Zaucha (85. Arkadiusz Ziarko), Damian Oko (46. Jakub Banach), Kacper Chełmecki (88. Maciej Wojtak), Jakub Kowalski.
Skra Częstochowa: Jakub Rajczykowski- Paweł Kucharczyk, Mateusz Bartosiak, Mikołaj Łabojko (76. Paweł Kołodziejczyk), Fabian Grzelka (59. Jan Ciućka), Maciej Mas (72. Jakub Niedbała), Mateusz Maćkowiak, Oliwier Kucharczyk, Olivier Wypart, Igor Ławrynowicz (72. Mateusz Winciersz), Tobiasz Kubik.

Sędzia: Karol Wójcik
żółte kartki: Daman Oko (45-faul), Olivier Sukiennicki (62-faul) - Maciej Mas (37-faul), Mateusz Winiciersz (86- zagranie piłki ręką)