2024-05-02 17:05:46

Siatki specjalistyczne do stosowania na obiektach sportowych

Podobne tematy sport
Siatki specjalistyczne są niemal niezastąpione na obiektach sportowych. Nie tylko podnoszą poziom bezpieczeństwa i poprawiają komfort gry, ale też mogą służyć do wyznaczania pola rozgrywki. Pełnią więc kilka różnych, ważnych funkcji. O jakich dokładnie siatkach mowa i gdzie można je kupić?

Siatki specjalistyczne na obiekty sportowe – czyli jakie?

Do specjalistycznych siatek sportowych należą m.in. piłkochwyty. Z ich pomocą możliwe jest staranne zabezpieczenie obiektu w taki sposób, aby piłki, krążki czy inne akcesoria nie wydostawały się poza teren rozgrywki. Sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ich dodatkowa funkcja to ochrona ścian, okien i pojazdów przed przypadkowym zniszczeniem.

Siatki specjalistyczne to także te przeznaczone do uprawiania konkretnych dyscyplin. To np.:

  1. tenis ziemny,
  2. badminton,
  3. siatkówka,
  4. piłka nożna i ręczna.

Nie można zapomnieć ponadto o siatkach na kotary grodzące czy dodatkowych osłonach na ściany. Produkty z tej kategorii przydają się w szkołach, na tzw. orlikach, ale i wszędzie tam, gdzie sport uprawiany jest w sposób profesjonalny.

Czym powinny wyróżniać się siatki specjalistyczne do stosowania na obiektach sportowych?

Tego typu siatki powinny przede wszystkim zachowywać swoje właściwości funkcjonalne i estetyczne przez wiele sezonów. Zweryfikowanie tego nie jest bardzo trudne. Dużo mówi o tym już sam materiał, z którego są wykonane.

Jeśli siatka ma być wykorzystywana na zewnątrz, najlepiej postawić na polietylen. Jest odporny na działanie promieni UV i wilgoci, cechuje go też lekkość. Wewnątrz budynków bez zarzutu sprawdzają się modele polipropylenowe, które są nieco cięższe, a ich struktura bardziej przypomina dzianinę. Zapewniają dobrą odporność na rozciąganie i działanie różnych substancji – m.in. kwasów i tłuszczów.

Ważną kwestię stanowi również rozmiar. Aby uniknąć zbędnego docinania, warto postawić na siatki specjalistyczne na wymiar. Będą idealnie dopasowane, w efekcie ich montaż stanie się łatwiejszy.

Mówiąc o rozmiarze, nie można zapomnieć o takich aspektach jak wielkość oczek. Tu dużo zależy od konkretnego zastosowania. Dla przykładu, na lodowisku do gry w hokeja lepiej sprawdzają się małe oczka, gdyż skutecznie zatrzymają krążek.


Czy siatkę specjalistyczną na obiekt sportowy można dostosować do własnych potrzeb?

Dopasowanie siatki do indywidualnych potrzeb i preferencji jest możliwe, jeżeli składa się zamówienie bezpośrednio u producenta, takiego jak Symar. Wówczas każdy samodzielnie dobiera rozmiar, oczka i kilka innych parametrów. To np. grubość sznurka, sposób wykończenia krawędzi czy nawet kolorystyka.

Profesjonalna firma zapewni fachowe doradztwo w zakresie doboru właściwego produktu i sposobu jego wykorzystania. Oferuje ponadto usługę montażu przez doświadczoną ekipę. Wybór producenta z doświadczeniem pozwala na pozbycie się wątpliwości, czy otrzymane zamówienie okaże się wysokiej jakości.

Siatki specjalistyczne na różne obiekty sportowe Symar – sprawdzony wybór na lata.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij