2024-04-28 14:38:46

Resovia przegrała z Arką Gdynia. Maciej Górski z dubletem

Maciej Górski zdobył dwie bramki w meczu z Arką Gdynia (fot. P. Golonka/ Resovia)
Arka Gdynia pokonała Resovię 3-2. Dublet ustrzelił Maciej Górski, jednak to nie wystarczyło aby rzeszowianie powiększyli swój dorobek punktowy.

Obie drużyny od początku ruszyły agresywnie, a z każdą minutą coraz większą przewagę zyskiwali Arkowcy. W 10. minucie z okolicy 11. metra Branislava Pindrocha w bramce przetestował Kasjan Lipkowski, ale golkiper Resovii bez problemów wychwycił to uderzenie.

Po około kwadransie gry dobry fragment mieli również rzeszowianie. W 20. minucie na strzał z większej odległości zdecydował się Rafał Mikulec, ale nie trafił w światło bramki. Sześć minut później prawą stroną w pole karne przedarł się Olaf Kobacki, ale znów czujny w bramce był Pindroch i piłka wyszła na rzut rożny.

Gol Resovii i błyskawiczna odpowiedź gospodarzy

Minutę później Resovia objęła prowadzenie. Dośrodkowanie na bliższy słupek posłał Jerzy Tomal, Maciej Górski wygrał pojedynek z obrońcą i głową skierował piłkę do bramki.

Miejscowi odpowiedzieli bardzo szybko. W 34. minucie w pole karne rzeszowian wbiegł Karol Czubak i uderzniem w kierunku dalszego słupka doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później Arka była już na prowadzeniu.

Najpierw strzał Kasjana Lipkowskiego zatrzymał Branislav Pindroch, później uderzenie Olafa Kobackiego zmierzające do bramki zablokował Hlib Buhkal, ale przy dobitce nie pomylił się już Kacper Skóra i futbolówka wylądowała w siatce rzeszowian.

W doliczonym czasie gry pierwszej części po zagraniu z prawej strony piłki w okolicach 3. metra do pustej bramki nie zdołał skierować Olaf Kobacki. Wcześniej jednak arbiter i tak dopatrzył się spalonego.

Kacper Skóra dał Arce trzeciego gola, a Maciej Górski skompletował dublet

Po zmianie stron od razu mocno przycisnęli gospodarze i w 56. minucie podwyższyli prowadzenie. Alassane Sidibe dograł do Kacpra Skóry, ten miał dużo miejsca w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem skierował piłkę do bramki.

W 68. minucie na strzał z ostrego kąta zdecydował się Maciej Górski i piłka wyszła na rzut rożny. Po wrzutce znów instynktem strzeleckim popisał się napastnik Resovii i po raz drugi w tym spotkaniu głową wbił piłkę do bramki.

W końcówce rzeszowianie dążyli do zniwelowania strat jednak nie zdołali już sforsować defensywy Arki Gdynia. Dublet Macieja Górskiego nie wystarczył i rzeszowianie wrócą z Gdyni bez punktów.

0-1 Maciej Górski (27)
1-1 Karol Czubak (34)
2-1 Kacper Skóra (36)
3-1 Kacper Skóra (56)
3-2 Maciej Górski (69)

Arka Gdynia: 95. Paweł Lenarcik - 32. Przemysław Stolc, 29. Michał Marcjanik, 13. Ołeksandr Azaćkyj, 94. Dawid Gojny - 21. Kacper Skóra (80, 2. Marc Navarro), 8. Alassane Sidibé, 20. Michał Borecki (80, 19. Marcel Szymański), 39. Kasjan Lipkowski (80, 31. Jakub Staniszewski), 7. Olaf Kobacki (90, 38. Marcel Predenkiewicz) - 10. Karol Czubak.

Resovia: 1. Branislav Pindroch - 23. Jerzy Tomal (65, 20. Radosław Bąk), 2. Mateusz Bondarenko, 38. Hlib Buchał, 4. Rafał Mikulec - 7. Kelechukwu Ibe-Torti (65, 11. Kamil Mazek), 6. Bartłomiej Wasiluk (85, 25. Gracjan Jaroch), 14. Marcin Urynowicz (65, 99. Radosław Kanach), 10. Adrian Łyszczarz, 24. Bartłomiej Eizenchart - 9. Maciej Górski.

żółte kartki: Sidibé - Mikulec, Górski, Bąk.