2024-03-24 10:23:23

Głogovia Głogów Małopolski ograła Legion Pilzno

W meczu Legionu z Głogovią gole strzelali tylko goście (fot. KS Legion Pilzno/facebook)

Drużyna z Pilzna poległa z Głogovią Głogów Małopolski (0-3) w meczu 20. kolejki 4 ligi podkarpackiej

Legion Pilzno notuje znakomite wyniki w tym sezonie na własnym terenie. Tym razem jednak wysoko przegrał z podopiecznymi Kamila Kawy. Głogovia dopisała do swojego konta kolejne trzy oczka.

Do przerwy było pozamiatane

Gości z Głogowa Małopolskiego bardzo szybko objęli prowadzenie. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym odnalazł się Konrad Domoń, który strzałem głową pokonał bezradnego Krystiana Manieckiego. W 20. minucie prowadzenie Głogovii podwyższył Grzegorz Płonka, który najlepiej odnalazł się po wyrzucie z autu. Pięć minut później było już 0-3.

Po raz kolejny bramka dla gości padła po wyrzucie z autu. Tym razem niefortunnie interweniował golkiper gospodarzy, który skierował piłkę do własnej bramki. Była to bardzo słaba połowa w wykonaniu podopiecznych Łukasza Bartkowskiego. Głogovia z kolei świetnie odnajdywała się na specyficznym boisku w Pilźnie i zaskoczyła Legion stałymi fragmentami gry.

W drugiej połowie nie padły żadne bramki

Druga połowa gry przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Zawodni Kamila Kawy cofnęli się do obrony i broniła wynika ustalonego w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Legion miał kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie zdołał przekuć na choćby jednego gola.

Najbliżej był kapitan gospodarzy Tomasz Barycza, który oddał bardzo groźny strzał z bliskiej odległości. Swoją sytuację miał także Dominik Kędzior, który oddał groźny strzał z dystansu.

0-1 Konrad Domoń (4)
0-2 Grzegorz Płonka
0-3 Krystian Maniecki (25-gol samobójczy)

Legion Pilzno: Maniecki – Czyż (88.Łazowski), Mazur, Tubek, Pęcak (89. Uriasz) – Nawała, Buras (46. Chmura), Kędzior (86. Łazarowicz), Nytko (90. Gągała) – Syguła (83. Haptaś), Barycza

Głogovia Głogów Młp. Lipka – Cząba (85. Osych), Staszczak, Domoń, Łeń – Czop (75. Rudakov), Kmiotek, Pilecki, G. Płonka, Woźniak (60. Mannamela) – T. Płonka (78. Podiachev)

Żółte kartki: Staszczak, Woźniak, Cząba, Podiachev

Sędziował: Marek Pająk (Mielec)