2024-03-15 23:30:00

KS Wiązownica zremisował z Unią Tarnów. W tle kontrowersyjne decyzje sędziów

Remis w starciu KS Wiązownica z Unią Tarnów (fot. KSZO Ostrowiec Świętkorzyski/facebook)
KS Wiązownica zremisował z Unią Tarnów 2-2. Gospodarze wyszarpali remis w ostatnich sekundach meczu, jednak największe kontrowersje wzbudziła dziś postawa arbitra.

W początkowej fazie meczu pomiędzy KS-em Wiązownica a Unią Tarnów było sporo niedokładności. Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu padł w 11. minucie. Jednak uderzenie napastnika gości Jakuba Guta było zbyt lekkie dla Kacpra Piechoty. Dwie minuty później gospodarze zagrozili bramce Unii i tylko refleks Kaspera Hamulwicza uratował ich przed startą bramki po uderzeniu głową Kornela Kordasa.

Chwilę później Jakub Tabor poślizgnął się i stracił piłkę przed swoim pole karnym. Piłkę przejął Gut i dograł do Jakuba Batora, jednak dobra interwencja Piechoty uchroniła podopiecznych Waldemara Warchoła przed stratą gola.

Prowadzenie miejscowych i szybka odpowiedź Unii Tarnów

W 24. minucie Maciej Tonia wrzucił piłkę w pole karne, ale uderzenie Arkadiusza Kasii minęło słupek bramki bronionej przez Hamulewicza. Jedenaście minut później na bramkę gości uderzał Grzegorz Janiczak, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym, do futbolówki dopadł Arkadiusz Kasia i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Niespełna dziesięć minut później już mieliśmy wyrównanie. Po rzucie rożnym futbolówka przelaciła przez całe pole karne i w zamieszaniu do siatki skierował ją Benedykt Piotrowski.

W 56. minucie po stronie gospodarzy indywidualnie próbował zaatakować Grzegorz Janiczak, jednak zatrzymał go Adamski, za co arbiter ukarał go żółtą kartką.

Kontrowersyjne decyzje w drugiej połowie

Minutę później doszło do niezwykle kontrowersynej sytuacji. Z lewej strony zszedł Dominik Wardzała zagrał na ścianę z kolegą i oddał strzał, który Piechota zbił na słupek, po czym piłka "tańczyła" na linii bramkowej i ostatecznie nie wpadła do siatki. Arbiter zaliczył jednak gola na korzyść przyjezdnych.

W 64. minucie znów groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie piłka po uderzeniu jednego z zawodników Unii Tarnów zatrzymała się na poprzeczce.

Gol Arkadiusza Kasii na wagę jednego punktu

W końcówce przycisnęli podopieczni Waldemara Warchoła. Próbował uderzać Sebastian Rak, a później Patryk Serafin jednak dopiero 90. minuta przyniosła wyrównanie. Po rzucie rożnym futbolówkę do bramki dobił Arkadiusz Kasia.

W samej końcówce pojawiła się kolejna kontrowersja. Akcja gospodarzy w polu karnym Unii Tarnów została zatrzymana ręką przez zawodnika przyjezdnych, jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Spotkanie zakończyło się remisem, a decyzje arbitrów pozostawiły sporo do życzenia.

1-0 Arkadiusz Kasia (35)
1-1 Benedykt Piotrowski (44)
1-2 Dominik Wardzała (58)
2-2 Arkadiusz Kasia (90)