2024-03-02 16:13:18

Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Czarnymi Połaniec na inaugurację rundy wiosennej

Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Czarnymi Połaniec na inaugurację piłkarskiej wiosny (fot. Konrad Kwolek)
W pierwszym meczu rundy wiosennej Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Czarnymi Połaniec 1-1. Gola na wagę remisu ustrzelił nowy zawodnik "Siarkowców"- Kosei Iwao.

Siarka Tarnobrzeg po rundzie jesiennej uplasowała się na 3 lokacie w ligowej tabeli. Na inaugurację rozgrywek wiosennych podopieczni Dariusza Kantora udali się do Połańca, aby powalczyć o pierwsze punkty po przerwie zimowej.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. W 17. minucie po szybkim wyjściu gospodarzy okazji na gola szukał Krystian Kardyś, ale futbolówka nie trafia w światło bramki. Chwilę później to Siarka mogła pokusić się o zmianę rezultatu, jednak kapitalnie w bramce interweniował Marcin Wieczerzak.

Gosodarze prowadzili po pierwszej połowie

W 33. minucie znów dał o sobie znać Krystian Kardyś, który tym razem wykorzystał fatalny błąd golkipera Siarki Tarnobrzeg. Andriy Artym posłał futbolówkę wprost pod nogi Kardysia, a ten bez namysłu skierował ją do bramki. Po pierwszej połowie to miejscowi schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Kosei Iwao z bramką w debiucie

Po zmianie stron obraz meczu zdecydowanie się zmienił. Podopieczni Dariusza Kantora rzucili wszystkie siły do ataku i zepchnęli miejscowych do defensywy. Chwilę po wznowieniu gry bliski wyrównującej bramki był Marcin Kumorek, ale piłka trafiła w słupek.

Później kolejną dobrą interwencją popisał się golkiper miejscowych, a napór Siarki przyniósł oczekiwany rezultat w 71. minucie. Po wrzutce Piotr Lisowskiego futbolówkę głową do siatki skierował Kosei Iwao. Tym samym Japończyk zakończył swój oficjalny debiut z premierowym trafieniem.

1-0 Krystian Kardyś (17)
1-1 Kosei Iwao (72)

Czarni Połaniec: Wieczerzak- Załucki, Bakowski, Chmielowiec, Banik (Kałaska), Palonek, Wiktor (Mucha), Bawor Smoleń, Guca, Kardyś

Siarka Tarnobrzeg: Artym- Bieniarz, Woś (Jodłowski), Szymocha, Sulkowski (Kumorek), Kaliniec, P. Lisowski, D. Lisowski, Cichocki, Iwao, Orlik

żółte kartki: Sulikowski,  Woś,  Iwao, D. Lisowski,  Cichocki - Załucki