2024-02-17 14:41:34

sparing: Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 2-1

Stal Stalowa Wola porażką zakończyła rundę przygotowawczą (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Uległa ekstraklasowemu Radomiakowi Radom.

Stal Stalowa Wola zakończyła dziś okres przygotowawczy pod względem sparingów i oczekuje na nadejście rundy wiosennej 2 ligi. Dziś sparingpartnerem był klub z wyższej półki, ekstraklasowy Radomiak Radom, który poradził sobie nieco lepiej od "Stalówki".

Rywal okazał się minimalnie mocniejszy

Początek wyglądał obiecująco, gdyż już w trzeciej minucie pojedynku gola do bramki rywali wpakował zawodnik Stali, Jakub Górski. Radomiak zdołał jednak przed przerwą doprowadzić do remisu, a udało się to Danielowi Pikowi w 38.minucie. Szalę zwycięstwa przechylił na stronę klubu z ektraklasy Krystian Okoniewski i ostatecznie to gospodarze wygrali mecz kontoln 2-1.

Za tydzień wystartuje runda wiosenna 2 ligi. Na samym początku Stalówka zmierzy się w piątkowy wieczór z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 2-1 (1-1)
0-1 Jakub Górski (3)
1-1 Daniel Pik (38)
2-1 Krystian Okoniewski (67)

Stal: Smyłek (46' Muzyk) - Kowalski (46' Banach), Oko (64' Pikuła), Urban (46' Seweryn), Ziarko (46' Maluga), Soszyński (46' Mydlarz), Sukiennicki (46' Pioterczak), Zaucha (64' Fedejko), Górski (46' Wiktoruk), Imiela (46' Chełmecki), Klisiewicz (46' Strózik).