2024-01-24 13:01:51

sparing: CF Intercity - PGE FKS Stal Mielec 1-2

Stal Mielec pokonała CF Intercity w sparingu (fot. Stal Mielec)
  PGE FKS Stal Mielec zwyciężyła w pierwszym meczu kontrolnym na obozie w Hiszpanii. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali CF Intercity 2-1.

Piłkarze Stali Mielec od 20 stycznia przebywają na obozie przygotowawczym w hiszpański L' Albir. Dziś podopieczni Kamila Kieresia zmierzyli się z CF Intercity. Rywal mielczan występuje w Primera Federación – na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii.

Stal Mielec objęła prowadzenie w 31. minucie, kiedy dogranie Piotra Wlazło wykorzystał Krystian Getinger i z lewej strony pola karnego skierował futbolówkę do siatki. Wyrównanie nastąpiło na początku drugiej połowy. W 51. minucie po wrzutce z lewej strony do własnej bramki trafił Mateusz Matras.

W końcówce Matthew Guillaumier  pewnym uderzeniem po ziemi zdobył gola na 2-1 i zapewnił ekipie z Mielca zwycięstwo.

Dla Stali Mielec był to pierwszy mecz kontrolny na obozie w Hiszpanii, a drugi sparing podczas zimowych przygotowań. Tydzień temu podopieczni Kamila Kieresia przegrali ze Zniczem Pruszków (0-1).

Kolejny sparing w hiszpańskim L' Albir ekstraklasowicz rozegra 27 stycznia z ukraińskim FK Polissya Zhytomy.

CF Intercity - PGE FKS Stal Mielec 1-2 (0-1)

0-1 Krystian Getinger (31)
1-1 Mateusz Matras (51-sam)
1-2 Matthew Guillaumier (85)

Stal Mielec: (skład wyjściowy) 88. Mateusz Kochalski - 23. Krystian Getinger, 15. Kamil Pajnowski, 6. Mateusz Matras, 13. Marco Ehmann, 27. Alvis Jaunzems, 24. Igor Strzałek, 25. Maciej Domański, 19. Michał Trąbka, 9. Piotr Wlazło, 7. Ilja Szkurin

CF Intercity: (skład wyjściowy) Manu Herrera Yague - Martin Bellotti, Oriol Soldevila Puig, Leo Vazquez, Vadim Murria Soriano, Moha Traore, Mikel Mendibe, Diego Camara, Alberto Paredes, Dennys Silva, Umaru Konare