2024-01-20 13:30:54

sparing: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków 1-2

Wieczysta Kraków lepsza od Bruk-Bet Termalici Nieciecza (fot. Chachlowska/Wieczysta Kraków)
  W drugim meczu kontrolnym Wieczysta Kraków pokonała 2-1 pierwszoligową Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Podopieczni Sławomira Peszko w drugim sparingu przed startem rundy wiosennej podejmowali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. W pierwszym meczu kontrolnym zremisowali z Sandecją Nowy Sącz (1-1).

Krakowianie lepiej weszli w dzisiejsze spotkanie i mogli objąć prowadzenie już w 13. minucie, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego.

Zaledwie sześć minut później do siatki trafił nowy nabytek "żółto-czarnych"- Konrad Kasolik i otworzył wynik meczu. Jeszcze przed przerwą Termalica zdołała odpowiedzieć, po bramce Morgana Faßbender i do przerwy utrzymywał się remis.

Zespół z Krakowa podobnie jak na początku spotkania znakomicie wszedł w drugą połowę i w 51. minucie ponownie trzecioligowiec był na prowadzeniu. Golkipera rywali pokonał Ante Aralica.

W kolejnych minutach zespół "Słoni" prowadził grę, jednak nie zdołał już doprowadzić do wyrównania i to Wieczysta dowiozła zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków 1-2

0-1 Konrad Kasolik (19)
1-1 Morgan Faßbender (41)
1-2 Ante Aralice (51)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: (I połowa) 70. Eric Topór - 17. Taras Zawijśkyj, 97. Wiktor Biedrzycki, 18. Bartosz Farbiszewski, 6. Maciej Wolski - 29. Tomasz Płaneta, 32. Kamil Leżoń, 28. Maciej Ambrosiewicz, 90. Nowakowski Jakub, 14. Artem Polarus - 7. Morgan Faßbender.

(II połowa) 1. Tomasz Loska - 3. Arkadiusz Kasperkiewicz, 23. Lukas Spendlhofer, 77. Artem Putiwcew, 21. Damian Hilbrycht - 26. Wojciech Jakubik, 8. Andrij Dombrowśkyj, 80. Jakub Różycki (74, 25. Arkadiusz Morąg), 10. Adam Radwański, 24. Kacper Karasek - 50. Jakub Wróbel.

Wieczysta Kraków: (I połowa) 26. Patryk Letkiewicz - 45. Denys Faworow, 21. Konrad Kasolik, 22. Michał Pazdan, 6. Rafał Pietrzak - 16. Karol Danielak, 3. Jacek Góralski, 7. Przemysław Bargiel, 19. Saša Živec, 11. Dawid Kiedrowicz - 9. Michał Fidziukiewicz.

(II połowa) 1. Bartosz Plewka - 25. Karol Krzywiecki, 4. Kacper Skrobański, 5. Szymon Rygiel, 8. Jakub Bąk - 66. Jakub Wołosik, 23. Mateusz Gamrot, 45. Denys Faworow, 17. Christoph Knasmüllner, 28. Szymon Kot - 96. Ante Aralica.

żółte kartki: Biedrzycki - Skrobański.