2023-12-20 17:30:29

Siatkarki SAN Pajda Jarosław lepsze od Karpaty - PANS Krosno

SAN Pajda Jarosław gór w małych derbach Podkarpacia! Fot. Oficjalna strona klubu MKS SAN-Pajda Jarosław.

Po słabym pierwszym secie siatkarki z Jarosławia podniosły swój poziom, dzięki czemu pokonały za trzy punkty Karpaty - PANS Krosno. Tym samym przesunęły się na czwarte miejsce w tabeli 1.Ligi Kobiet.

W meczu 13. kolejki 1.Ligi Kobiet SAN-Pajda Jarosław podejmował Karpaty - PANS Krosno. Choć zespoły dzieliło siedem miejsc w tabeli i 10 punktów, to derbowe starcia mają to do siebie, że potrafią zaskoczyć końcowym rozstrzygnięciem.

Zszokowani byli kibice jarosławskiej drużyny, która w pierwszym secie stanowiła tło dla rywalek. Podopiecznym Szymona Czekaja wychodziło praktycznie wszystko i wręcz zdemolowały gospodynie, które po ataku Yulii Shcholokovej przegrały do… 11.

Na początku drugiej odsłony w dalszym ciągu przeważały Karpaty. Na tablicy wyników zrobiło się 10-7 dla gości i od tego momentu siatkarki z Jarosławia wróciły do gry. Miejscowe wyszły na prowadzenie przy zagrywkach Martyny Zięby i nie oddały go do samego końca, ostatecznie wygrywając 25-21.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. W szeregach SAN-Pajdy pierwszoplanowe role zaczęły odgrywać Rezija Mazure-Mago wraz z Katarzyną Saj i to wystarczyło do zwycięstwa. Trener Maciej Tietianiec mógł być także zadowolony z pracy środkowych. To właśnie blok Katarzyny Stepko ustalił wynik na 25-21.

W czwartym i zarazem ostatnim secie inicjatywa należała do jarosławianek. Dość szybko odskoczyły one na kilka punktów i kontrolowały wydarzenia boiskowe. Wprawdzie Karpaty zdołały się zbliżyć na jedno oczko, 8-9 ale więcej nie było je stać. Gospodynie krok po kroku oddalały się od rywalek. W końcówce rywalki pognębiła zagrywką Mazure-Mago, która przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu do 13.

SAN-Pajda Jarosław - Karpaty - PANS Krosno 3-1 (11-25, 25-19, 25-21, 25-13)

SAN-Pajda Jarosław: Rezija Mazure-Mago, Katarzyna Saj, Natalia Andrzejewska, Martyna Zięba, Katarzyna Stepko, Patrycja Papszun, Ewa Machowska (L) oraz Ewa Grzelak, Kinga Magierowska, Marta Łubianka,

Karpaty - PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Julia Klisiak, Yuliia Shcholokova, Małgorzata Kuczyńska, Justyna Jankowska, Julia Bartczak, Izabela Dąbrowska (L) oraz Aleksandra Hochołowska, Karolina Legień,