2023-10-08 16:10:44

Chemik Police znacznie lepszy od ITA TOOLS Stal Mielec

Dzisiaj Tauron Liga wróciła po kilku dobrych latach do Mielca. Dziś ITA TOOLS Stal Mielec zainaugurowała nowy sezon meczem z Chemikiem Police. Mieleckie siatkarki przegrały 0:3.

W mecz lepiej weszły zawodniczki z Polic, lecz mieleckie siatkarki nie odpuszczały. Chemik prowadził, lecz po chwili wynik był 6:6. To siatkarki z Mielca od wyrównania wyniku minimalnie prowadziły. Dużo kibiców przyszło na to spotkanie, ale trochę do zapełnienia hali brakło.

Dobrze od początku na boisku czuła się po stronie drużyny gości Elizabeth Inneh-Varga, która na początku miała 100% skuteczności w ataku. Przy wniku 14:17 dla gości, trener Stali Mielec, Wiesław Popik wziął czas, aby dać kilka wskazówek, ale także zatrzymać rozpędzającego się na fali Chemika

Ta przerwa dużo dała, bo zespół Popika doszedł wynikiem do gości i walczył równo, jednak było widać na parkiecie większe doświadczenie drużyny z Polic, która przebyła daleką drogę do Mielca i chciała za wszelką cenę dobrze zacząć ten sezon.

Pierwszego seta wygrała drużyna Chemika Police, 25:20. Wśród mieleckich siatkarek, najlepiej na parkiecie grała Weronika Gierszewska, która zdobyła 5 punktów.

Drugią partię zaczęły gospodynie od dwupunktowej straty do rywalek, ale cały czas starały się gonić rezultat. Nie do zatrzymania była dziś Elizabeth Inneh-Varga, która zdobywała punkt za punktem. Mielczanki wynik goniły dobrymi akcjami i skuteczność w ataku.

Przy wyniku 7:10 świetną kiwką popisała się Sylwia Kucharska i zdobyła punkt dla swojego zespołu. Chemik Police cały czas był na dwu-trzy punktowym prowadzeniu. W drużynie gośći, skutecznie w ataku grała Dominika Pierzchała.

Po chwili już Chemik prowadził 18:12 i drugi set mieleckim siatkarkom uciekał. Świetną zagrywką popisała się Iga Wasilewska, która zaserwowała asa. Po kilku akcjach wynik był już 14:23 dla zespołu gości, który spokojnie ten set dowiózł do końca i wygrał 25:15.

Na początek trzeciego seta, asa zaserwowała Sylwia Kucharska. Mieleckie siatkarki chciały wygrać pierwszego seta w tym meczu i prowadziły na początku 3:1. Chemik, jednak zdołał dogonić gospodynie i wyszedł na prowadzenie, którego długo nie wypuszczał.

Siatkarki z Mielca walczyły, ale dzisiejszgo wieczór lepsze były rywalki. W kadrze Chemika, trzy stałe reprezentantki Polski, Agnieszka Korneluk, Monika Fedusio oraz Martyna Łukasik. Goście nam odjechali, bo prowadzili już 11:15.

Ciężko już było o cokolwiek, gdy siatkarki z Polic prowadziły 19:14, jednak Mielczanki nie podawały się. Nasze rywalki okazały się dziś dużo lepsze i zasłużenie wygrały trzeciego seta 25:16.

ITA TOOLS Stal Mielec - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 15:25, 16:25)

Składy:

ITA TOOLS Stal Mielec: 1. Kamila Dyduła, 4. Pola Nowacka, 7. Katarzyna Bryda, 8. Izabela Bałucka, 10. Klaudia Łyduch, 12. Olena Lymareva, 13. Klaudia Laskowska - Azab, 15. Karolina Pancewicz, 16. Emilia Mucha, 17. Weronika Gierszewska, 21. Sonia Kubacka, 22. Sylwia Kucharska, 33. Aleksandra Walczak. Trener: Wiesław Popik.

Grupa Azoty Chemik Police: 1. Bruno Honorio Marques, 2. Martyna Grajber - Nowakowska, 3. Elizabet Inneh-Varga, 4. Marlena Kowalewska, 5. Agnieszka Korneluk, 6. Saliha Sahin, 7. Monika Jagła, 9. Iga Wasilewska, 10. Monika Fedusio, 11. Martyna Łukasik, 13. Dominika Pierzchała, 14. Natalia Mędrzyk, 16. Xia Ding. Trener: Marco Fenoglio

Relacjonował: Marcel Kowalczuk