2023-10-07 16:08:49

Remis w Dębicy. Wisłoka urwała punkty Wieczystej Kraków

Wisłoka Dębica podzieliła się punktami z Wieczystą Kraków (1-1). Gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Damiana Łanuchy, jednak jeszcze przed przerwą Wieczysta zdołała odrobić straty.

Od początku spotkania z dużym animuszem ruszyli gospodarze. Już w 6. minucie z dystansu uderzał Damian Łanucha, ale nie trafiła w światło bramki. W odpowiedzi pięciu minut później szybką akcję przeprowadziła Wieczysta, ale strzał Manuela Torresa wybronił Kramarz i sparował na rzut rożny.

Przyjezdni nie mogli się rozpędzić, natomiast miejscowi skutecznie grali w defensywie i próbowali wypracować kolejne zagrożenie w polu karnym Wieczystej. W 21. minucie po rzucie rożnym próbował uderzać Bogacz, ale wysoko nad bramką.

Damian Łanucha wyprowadził Wisłokę na prowadzenie

W 32. minucie z rzutu wolnego przymierzył Damian Łanucha, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę.

Dwie minuty później ponownie rzut wolny egzekwował Damian Łanucha i tym razem już się nie pomylił. Strzał z ponad 20. metrów minął mur i wpadł do bramki strzeżonej przez Błażeja Sapielaka.

Gospodarze nie zatrzymywali się, chwilę później z "szesnastki" uderzał Nalepka, ale skutecznie tym razem interweniował golkiper. W odpowiedzi strzał Pietrzaka wybronił Kramarz, a później niecelnie dobijał jeden z piłkarzy Wieczystej.

W 44. minucie w okolicach 7. metra pod bramką Wisłoki znalazł się Knasmuulner, ale wyciągniętą nogą kolejny raz znakomicie interweniował Kramarz.

Wieczysta wyrównała przed przerwą

Jeszcze przed przerwą golkiper Wisłoki musiał jednak skapitulować. Po rzucie rożnym piłka trafiła na 5. metrze w nogę Michała Fidziukiewicza i wpadła do siatki.

Wieczysta z dużym animuszem rozpoczęła również drugą połowę. Najpierw próbował uderzać Favorov, a chwilę później niepilnowany na 5. metrze Fidziukiewiewicz, ale oba strzały były niecelne.

Festiwal nieskuteczności w drugiej połowie

W 57. minucie pojawiła się okazja dla Wisłoki Dębica. Po niefrasobliwym zagraniu Pazdana piłkę przejął Siedlecki, ale zbyt długo zastanawiał się nad rozwiązaniem tej sytuacji i oddał bardzo słaby strzał.

W kolejnych mInutach nadal nie było widać znaczącej przewagi którejś ze stron. Wieczysta przeprowadzała więcej akcji ofensywnych, ale była przy tym bardzo nieskuteczna.

W 77. minucie akcję z lewej strony zamykał Karol Danielak, ale znów na posterunku był Filip Kramarz. Wieczysta mimo kolejnych ataków w końcowych minutach nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

1-0 Damian Łanucha (35)
1-1 Michał Fidziukiewicz (45)

Wisłoka Dębica: Kramarz - Cabała, Bogacz, Grasza - Bednarz (81' Cichoń), Iwanicki, Łanucha, Siedlecki (70' Maik), Siedlik (81' Szczodry) - Nalepka (70' Zawiślak), Smoleń (70' Kulon)

Wieczysta Kraków (skład wyjściowy):  Sapielak - Asmelash, Favorov, Skrobański, Pietrzak - Torres, Góralski, Moulin, Knasmüllner, Łysiak - Fidziukiewicz

żółte kartki: Maik- Łysiak