2023-08-17 21:38:50

Orlen Cellfast Wilki Krosno z awansem do finału MMPPK!

W czwartek (17.08) na stadionie żużlowym w Tarnowie Orlen Cellfast Wilki Krosno zajęły 2. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych! Tym osiągnięciem ekipa zapewniła sobie awans do wielkiego finału turnieju.

Zabrakło niewiele, aby znów Orlen Cellfast Wilki Krosno triumfowały w kolejnych zawodach młodzieżowych. Tym razem ekipie z Podkarpacia na drodze po zwycięstwo stanął Motor Lublin, z Mateuszem Cierniakiem i Bartoszem Bańborem w składzie. Ich część uzupełnił o jeden wyścig Bartosz Jaworski. Z kolei reprezentantami Wilków byli Krzysztof Sadurski (14+2) oraz Szymon Bańdur (9+4). Towarzyszył im Piotr Świercz, który w jedynym swym biegu tego dnia zdobył trójkę!

W turnieju startował również ROW Rybnik, Texom Stal Rzeszów, Sparta Wrocław, Kolejarz Opole oraz gospodarze - Unia Tarnów. Przedostatnią lokatę zajęła Texom Stal Rzeszów, która uzyskała 13 punktów, dzięki Bartoszowi Curzytkowi oraz Kryspinowi Jaroszowi.

Finał MMPPK obejrzymy 20 września na torze w Częstochowie.