2023-08-15 22:00:00

Raków Częstochowa wygrał z Arisem Limassol i zagra o Ligę Mistrzów z FC Kopenhaga!

Raków Częstochowa zagra w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów! (fot. Jakub Ziemianin)
Raków Częstochowa pokonał w drugim meczu Aris Limassol 1-0 i okazał się lepszy w dwumeczu w stosunku 3-1! Tym samym "Medaliki" zagrają w 4. rundzie elimiacji do Ligi Mistrzów!

Ekipa Rakowa Częstochowa jechała na rewanż z Arisem Limassol bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. Jednak już po dwóch minutach groźnym strzałem popisał się Mariusz Stępiński. Jednak uderzenie Polaka grającego w barwach mistrza Cypru było niecelne. W kolejnych minutach "Medaliki" kontrolowały przebieg meczu aż do 21. minuty meczu.

Wówczas gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Najpierw uderzenie Alex Moucketou-Moussounda w kapitalny sposób obronił Vladan Kovacevic. Przy dobitce Mihlaliego Mayambeli nie miałby szans, ale futbolówka przeszła obok słupka gości. W doliczonym czasie gry Stępiński trafił w słupek i ostatecznie do przerwy był remis.

Chwilę po zmianie stron w sytuacji sam na sam znalazł się Fabian Piasecki, ale ostatecznie dogonił go jeden z obrońców i ze strzałem napastnika "Medalików" łatwo poradził sobie Vana Alves. Jednak zaledwie minutę później doskonale z rzutu wolnego przymierzył Fran Tudor i wyprowadził ekipę prowadzoną przez Dawida Szwargę na prowadzenie.

W kolejnych minutach przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale nie potrafili stworzyć sobie żadnej sytuacji poza 78. minutą gry. Wówczas na posterunku był Kovacevic. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa 1-0 i w dwumeczu ekipa z Częstochoway wygrała 3-1.

W tym samym czasie toczył się mecz pomiędzy Spartą Praga a FC Kopenhaga. Po serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze z Kopenhagi i to oni zmierzą się z Rakowem Częstochowa w ostatniej rundzie elimiacji do Ligi Mistrzów. Warto dodać, że bramki ekipy ze stolicy Danii strzeże Kamil Grabara.

Aris Limassol - Raków Częstochowa 0-1 (0-0), w dwumeczu 1-3

0-1 Fran Tudor (49)

Aris Limassol FC: Vana – Boakye (64. Spoljarić), Moucketou-Moussounda, Yago, Caju – Struski, Brown (46. Nikolić) – Mayambela, Gomis (64. Urosević), Bengtsson (77. Montnor) – Stępiński (46. Babicka)

Raków Częstochowa: V. Kovacević – Racovitan, Arsenić, Svarnas (53. Sorescu) – Tudor, Papanikolaou, Berggren, Jean Carlos Silva – Cebula (63. Nowak), Piasecki (63. Zwoliński), Koczerhin (86. Czyż)