2023-07-29 16:17:10

sparing: Korona Kielce - Siarka Tarnobrzeg 5-1

W ostatnim przedsezonowym sparingu Siarka Tarnobrzeg wysoko uległa Koronie Kielce. Mecz kontrolny rozegrano w systemie 3 x 40 minut i ostatecznie zakończył się wygraną "Złocisto-krwistych" 5-1.

Najbardziej wyrównana była pierwsza tercja zakończona remisem 1-1. Bramkę dla trzecioligowej Siarki Tarnobrzeg strzelił nowy piłkarz Krzysztof Wicki, który przyszedł z Olimpii Grudziądz.

Asystę zanotował inny nabytek letniego okienka transferowego Dawid Lisowski, co ciekawe były piłkarz rezerw Korony Kielce.

W kolejnych odsłonach kielczanie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, a całe towarzyskie starcie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 5-1.

Gole dla ekstraklasowej Korony Kielce zdobywali kolejno Evgenij Shikavka, Ronaldo Deaconu, Adrian Dalmau, Szymon Gałązka i Mateusz Czyżycki.

Trener Siarki Dariusz Kantor przyglądał się grze kontrolnej jeszcze trzem zawodnikom testowanym.

Na inaugurację rozgrywek 3 ligi grupy IV "Siarkowcy" już za tydzień 5 sierpnia zagrają z Sokołem Sieniawa.

KORONA KIELCE - SIARKA TARNOBRZEG 5-1 (1-1, 2-0, 2-0)

1-0 Evgeniy Shikavka (14)
1-1 Krzysztof Wicki (32)
2-1 Ronaldo Deaconu (51)
3-1 Adrian Dalmau (79-karny)
4-1 Szymon Gałązka (99)
5-1 Mateusz Czyżycki (110)

Korona Kielce (I i II tercja): Xavier Dziekoński (62. Konrad Forenc) -Marcus Godinho (62. Kacper Kucharczyk), Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Jacek Podgórski, Dalibor Takac (62. Yoav Hofmeister),  Ronaldo Deaconu, Nono (62. Martin Remacle), Jakub Łukowski (62. Mateusz Czyżycki) -  Evgeniy Shikavka (62. Adrian Dalmau);

III tercja: Konrad Forenc - Kacper Kucharczyk, Franciszek Jaskot, Radosław Turek, Jakub Konstantyn - Mateusz Czyżycki, Yoav Hofmeister, Szymon Gałązka, Martin Remacle, Hubert Szulc  - Adrian Dalmau.

Siarka Tarnobrzeg: Hieronim Zoch - Igor Woś, Michał Bierzało, Krzysztof Wicki, Dawid Lisowski - Piotr Cichocki, zawodnik testowany, Szymon Kaliniec, Szymon Feret, Kamil Orlik - Bartosz Krzysztofek. Od 62. minuty grali także: Krystian Szymocha, Marcel Tyl, Piotr Lisowski, zawodnik testowany, Kacper Prusiński oraz Konrad Cymerys, Bartosz Sulkowski, zawodnik testowany, Filip Krempa.