2023-07-28 13:11:41

Klimatyzator przenośny - wszystko, co musisz wiedzieć

Chcesz rozprawić się z upałami i poczuć w domu ulgę? Przy najgorętszych dniach w roku tradycyjne wentylatory na wiele się nie zdadzą. Znacznie lepszym sprzętem, który pozwoli ci trwale obniżyć temperaturę w mieszkaniu, jest klimatyzator przenośny. Co to takiego i jaki model wybrać?

Klimatyzator przenośny - dlaczego warto go kupić?

Klimatyzacja w mieszkaniach jest coraz popularniejsza. Część osób wybiera klimatyzatory typu split, z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. To jednak drogie rozwiązanie, które wymaga przy tym dużego remontu. Może być również trudno o wolne terminy u najlepiej ocenianych fachowców-instalatorów - powinieneś zarezerwować taką usługę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Na szczęście jest alternatywa! To klimatyzator przenośny. Takie urządzenie możesz kupić w każdej chwili i nie wymaga ono specjalnych remontów czy przygotowań. Klimatyzatory tego typu są dostępne w sklepach online przez całe lato - nie musisz czekać w kolejce! Urządzenie wyposażone jest w specjalną rurę, która powinna być wystawiona za okno - to jedyna kwestia związana z urządzeniem przestrzeni, o którą powinieneś zadbać. Wszystko po to, by sprawnie i efektywnie obniżać temperaturę w pokoju. Efekt zauważysz, a raczej - poczujesz - już kilka chwil po włączeniu klimatyzatora. Dzięki specjalnym kółkom możesz łatwo przenosić sprzęt z pokoju do pokoju.

Czy takie rozwiązanie ma wady? Urządzenie zajmuje nieco miejsca. Pamiętaj jednak, że w okresie, gdy nie będziesz korzystać z klimatyzatora, możesz przechowywać sprzęt w pomieszczeniu gospodarczym.

Trzeba również zdawać sobie sprawę z dźwięku generowanego w trakcie pracy urządzenia - znajdziesz na rynku jednak modele z trybem nocnym, które nie powinny zakłócać ci snu.

Trudno o bardziej efektywny i rozsądny kosztowo wybór, jeśli zależy ci na klimatyzacji w domu! W zależności od producenta na klimatyzator przenośny dobrze założyć budżet ok. 2000 zł. W tej cenie znajdziesz kilka polecanych modeli marki Whirlpool.

Klimatyzator przenośny - jak wybrać?

Jest sporo parametrów, które dobrze wziąć pod uwagę, wybierają odpowiedni sprzęt do domu. Zobacz, na jakie elementy specyfikacji technicznej trzeba zwrócić uwagę:

  1. zasięg urządzenia;
  2. tryby pracy;
  3. przepływ powietrza;
  4. intuicyjna obsługa;
  5. generowany hałas;
  6. dodatkowe funkcje;
  7. przenoszenie urządzenia w obrębie mieszkania;
  8. atrakcyjny design.

Bardzo dobrze oceniane modele znajdziesz w ofercie wielu popularnych producentów. Sencor, MPM, Koenic, Whirlpool - to marki, które doskonale kojarzysz. Sprawdź recenzje klimatyzatorów, by wybrać odpowiednie urządzenie dostosowane do twoich potrzeb. Użytkownicy chętnie dzielą się realiami korzystania z konkretnego modelu.

A jeśli nie klimatyzator, to co?

Szukasz alternatyw dla klimatyzatora? Możesz spotkać się z określeniem klimator. To sprzęt, który pod względem konstrukcji przypomina wentylator. Powietrze przechodzi przez zimną wodę (lub wodę z lodem), jest odpowiednio schłodzone, a dodatkowo - nawilżone. Koszt takiego sprzętu to kilkaset złotych. Urządzanie zwykle są mobilne - możesz je łatwo przenosić między pokojami.

Dokuczają ci upały? Technologia przychodzi z pomocą! Odkryj najlepsze sposoby na obniżenie temperatury. Zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać? Podpowiedzią będzie ranking klimatyzatorów przenośnych w sklepie MediaMarkt - znajdziesz tam najlepiej oceniane modele, które cieszą się największą popularnością!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij