2023-06-07 17:06:46

Cosmos Nowotaniec pokonał Stal II Rzeszów

Cosmos Nowotaniec pokonał w meczu domowym rozgrywanym w ramach 32. kolejki podkarpackiej 4. ligi rezerwy Stali Rzeszów 2-1.

Cosmos Nowotaniec po niezwykle zaciętym meczu ze Stalą II Rzeszów przedłużył swoją kapilną serię do 11. kolejnych spotkań bez porażki.

W pierwszej połowie zarówno jedna jak i druga drużyna stworzyły sobie dogodne do zdobycia bramki sytuacje. Zawodnicy z Rzeszowa razili jednak nieskutecznością, a gospodarze nie potrafili wygrać pojedynku ze świetnie dysponowanym bramkarzem drużyny gości.

Podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka objęli prowadzenie w 48. minucie meczu po trafieniu Volodymyra Zastavnyiego.

Spotkanie to było bardzo zacięte i obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek. Potwierdziło się to dość szybko, goście bowiem zdołali niespełna pięć minut później wyrównać stan meczu, a trafienie z rzutu karnego na konto Stali zaliczył Victor Guedes.

Kolejny, dłuższy już fragment meczu był jednak, co na pewno przypadło do gustu kibicom zgromadzonym na stadionie w Nowotańcu zdecydowanie lepszy w wykonaniu gospodarzy. Stworzyli oni kilka naprawdę dogodnych okazji bramkowych, a w 61. minucie ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Vadyma Yavorskyiego.

Cosmos ostatecznie zwyciężył 2-1, co było ich siódmą wygraną z rzędu. Należy jednak pochwalić po za to spotkanie również drużynę przeyjezdną, która zagrała kapitalne zawody!

1-0 Volodymyr Zastavnyi (48)
1-1 Victor Guedes (58.)
2-1 Vadym Yavorskyi (61.)

Cosmos Nowotaniec: Shkarban - Zastavnyi, Petryk, Mykytsey, Roslyakov, Pieszczoch, Yavorskyi, Kalemba, Pena, Demianenko, Hura
Stal II Rzeszów: Wierzchowski -  Paśko, Campello, Souto, Lorek, Zych, Łysiak, Kądziołka, Ofiara, Mazur, Garcia
Sędziował: Konrad Tomczyk